Kadına şiddet son bulsun

‘Kadına şiddete son’ sloganıyla düzenlenen Özgecan Aslan Koşusu duygusal anlara sahne oldu. Baba Mehmet Aslan, dünyanın kötülükle imtihanı olduğunu söyledi

Kadına şiddet son bulsun
Türkiye'de kadına yönelik şiddetin her türlüsünü derinden etkilenerek yaşadığımız bu günlerde, kadına şiddete hayır demek ve toplumda farkındalık yaratabilmek amacıyla Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından bu yıl dördüncü kez Özgecan Aslan Koşusu düzenlendi. Koşuyu, Başak Milli'ye ait Padrino isimli at jokeyi Mücahit Bayır ile kazandı. Baba Mehmet Aslan, dünyanın kötülükle imtihanı olduğunu belirterek, "Kadın durursa hayat durur" dedi. Adana Hipodromu'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla toplumsal bir sorun olan 'kadına şiddet' konusuna dikkat çekmek için düzenlenen 4. Özgecan Aslan Koşusu'nu vahşi bir cinayete kurban giden Özgecan'ın babası Mehmet Aslan, anne Songül Aslan, kardeşleri Beste ve Barış Ali, yarışseverler ile çok sayıda davetli izledi.

ANNENİN GÖZYAŞLARI
Yarışın ardından düzenlenen törende TJK Başkanı Serdal Adalı, at sahibi Başak Milli'nin temsilcisi Halid Milli'ye kupasını verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan'a günün anısına kupa takdim etti. Tören sırasında anne Songül Aslan'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

'KIZIMI ÇOK ÖZLÜYORUM'
Baba Mehmet Aslan, kızını böyle anlamlı bir günde andıklarını belirtti. Baba Aslan, kötülüğü yok etmenin iyilerin ve iyiliğin artmasıyla mümkün olduğunu belirterek, "Kızımı çok özlüyorum. Ülkenin geleceğini kurmak istiyorsak, kadınlarımızı hem okutmalıyız, hem de korumalıyız. Onlara hak ettiği değeri vermek hepimizin görevi" dedi.

'AKLIMDAN ÇIKMIYOR'
Anne Songül Aslan da kızının yaşadıklarını hak etmediğini dile getirerek "Kadına yönelik şiddet son bulsun. Tüm yetkililere sesleniyorum. Artık hiçbir annenin gözyaşı dökülmesin. Benim kızımın hiçbir suçu yoktu. Tek suçu dolmuşa binip, evine gitmek istemesiydi. Diğer kızıma her dakika, 'Nerede kaldın, ne zaman geleceksin?' sorularıyla, telefon elimden düşmüyor. Hiç aklımdan çıkmıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN