Polisten güvenli trafik uygulaması

Adana’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘güvenli araç ve güvenli trafik’ için sokağa çıktı. 1 saatlik uygulamada 90 araç kontrol edildi, 25 kişiye 4 bin 737 lira ceza uygulandı

Polisten güvenli trafik uygulaması
Adana'da 'güvenli araç ve güvenli trafik' için polis sokağa çıktı, seyir halinde olan başta toplu taşıma araçları olmak üzere otomobil, kamyonet ve motosikletleri durdurup denetledi. Kentte trafiğin en yoğun olduğu Saydam Caddesi'nde bir saatte 90 aracı durdurup, tek tek kontrol eden ekipler, 2 otomobili trafikten men etti, 25 sürücüye de araçlarındaki çeşitli kusurlar nedeniyle 4 bin 737 lira ceza yazdı.

TOLERENS YOK
Denetimler esnasında seyir halindeyken direksiyon başında cep telefonuyla konuştuğu tespit edilen 2 kişi de durdurulup, kendilerine Karayolları Trafik Kanunu'nun 73. maddesine göre trafik cezası yazıldı. Aynı kontrollerde emniyet kemeri takmadığı tespit edilen 7 kişiye de ceza uygulandı. Kontrol amacıyla durdurulan motosiklet sürücülerinin 2'sine de kask takmadığı için cezai işlem uygulandı.

1 SAATTE 90 ARAÇ
Bir saat süren uygulamada 90 araç durdurulup, başta muayene olmak üzere sigorta ve bulundurulması gereken gereçler açısından tek tek kontrol edildi. Sürücülerin ehliyetleri de sistemden taranıp, haklarında arama kararı olup olmadığı denetlenirken, araç plakaları da yine aynı sistem üzerinden sorgulandı. Yapılan kontrollerde 25 araç için çeşitli kusurlar nedeniyle 4 bin 737 lira para cezası uygulandı. Denetimlerin devam edeceği açıklandı.
BİZE ULAŞIN