Anamur’da hastaların sevki tarihe karışacak

Anamur’dan Mersin, Adana, Alanya ve Antalya’ya yılda bine yakın hastanın sevki tarihe karışıyor. Anamur’un yeni devlet hastanesi 29 Ekim’de hizmete sunulacak

Anamur’da hastaların sevki tarihe karışacak

MERSİN'İN Anamur ilçesinde yapımı devam eden devlet hastanesinde sona gelindi. Yeni devlet hastanesinin 29 Ekim'de açılması planlanıyor. 80 yıllık eski hastanede gerekli teçhizat ve poliklinikler ile branş doktorların bulunmaması nedeniyle her yıl Mersin, Adana, Alanya ve Antalya'ya gitmek zorunda kalan bine yakın hasta artık modern bir hastanede sağlık hizmeti alabilecek. Anamur İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem Adil ile Anamur Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Serkan Boz tüm zamanlarını hastanesinin tamamlanması doğrultusunda harcadıklarını belirttiler. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem Adil, yeni devlet hastanesinin yanında bulunan 4 bin metrekare içinde yer alan Fatih İlköğretim Okulu'nun Ergenekon Parkı'na taşınacağını ve bu yerin devlet hastanesi hinterlant alanına ekleneceğini söyledi.

100 YILLIK ÇÖZÜM
Dr. Cem Adil, yeni devlet hastanesinin 29 Ekim tarihinde tamamen bitirilmesini hedeflediklerini belirterek "Anamur'un sağlık sorununa köklü bir çözüm getiriyoruz. Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan başta olmak üzere, Mersin Valisi Ali İhsan Su ile Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu'nun desteğini arkamıza alarak ilçenin önümüzdeki yüz yıllık sağlık sorununa kesin bir çözüm sağlıyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN