‘Cephe gerisinde patates soyarım’

İstanbul Şehir Tiyatroları, Mehmetçiğe destek için Hatay’a geldi. Usta tiyatrocu Zihni Göktay, “Cephe gerisinde ‘gel patates soy desinler’ bugün gitmeyen namerttir” dedi

‘Cephe gerisinde patates soyarım’

Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek ve askerlerle buluşmak için başlatılan 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Mehmetçik'in Yanında' etkinliği kapsamında Hatay'a gelen sanatçılar, Antakya Kültür Merkezi'nde Gökhan Erarslan'ın yazdığı, Ali Yaylı'nın yönettiği "Komik-i Şehir Naşit Bey" adlı oyunu sahneledi. Mehmetçiğe moral vermek ve onların yanında olduklarını hissettirmek amacıyla Hatay'a 120 kişilik ekiple gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçılarının sahnelediği oyun Hataylı tiyatroseverler tarafından beğeni ile izlendi.

"BİZ HEPSİNDEN BÜYÜĞÜZ"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Hatay'da bulunmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Sıfır noktasına geldik ve gerçekten de çok duygulu anlar yaşadık. Artık Mehmetçik eskisi gibi değil. Türkiye dostunun da, düşmanının da kim olduğunu biliyor ve gereğini yapıyor. Düşman büyük ama biz de hepsinden büyüğüz. Mehmetçiklerimize Allah güç kuvvet versin. Kimse bize, Türk milletine asla parmak sallamasın. O parmağı bu Mehmetçik kırar ve gereğini yapar" dedi.

KAHRAMANCA MÜCADELE
'İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanat Yönetmeni Suha Uygur da, "Hepimizin gözleri yaşardı açıkçası. Yani Allah hepsinin yardımcısı olsun. Ama kahramanca mücadele ediyorlar. Hiç yılmadan gözlerini kırpmadan bu ülkenin rahatı için hepimizin huzuru için canları pahasına ülkeyi savunuyorlar. Hepimiz kalben inanıyoruz ki bu hainlerden ve teröristlerden temizleyecekler ve ülkemizi huzurlu bir ortama getireceklerdir" dedi.

'GÖREVE HAZIRIM'
Usta sanatçı Zihni Göktay da, "Kahraman Mehmetçiklerimizle o dağın eteklerinde top sesleri arasında duygusal anlar yaşadık. Cephede ve top sesleri arasında, kahraman Mehmetçiğimizle omuz omuza, kol kola, can cana, göz göze konuştuk. Biz manevi olarak huzur içerisindeyiz. Hiç olmazsa buraya geldik. Cephe gerisinde gel bana patates soy desinler bugün gitmeyen namerttir. Gel şu çorbayı karıştır desinler giderim. Bize düşen ne görev varsa yaparız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN