Ev kadınının üzerine akaryakıt istasyonu

Adana polisinin çökerttiği Ova Çetesi’nin mal varlığı mercek altına alındı. Altunyüzük ailesinden bir ev kadınının adına kayıtlı akaryakıt istasyonu olduğu ortaya çıktı.

Ev kadınının üzerine akaryakıt istasyonu

Adana'da polisin 6 ay boyunca tarım işçisi kılığına girerek takip ettiği çete çökertildi. Bölgedeki çiftçileri borçlandırıp, zorla arazilerine el koyan Altunyüzük ve Üzer ailelerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 1'i kadın 22 kişinin sorgusu sürüyor. Polis tarafından iki ailenin mal varlığı mercek altına alınırken, şok edici bilgiler elde ediliyor. Gözaltına alınanlar arasında bulunan Altunyüzük ailesine mensup ev kadını olan E.A.'nın üzerine kayıtlı bir akaryakıt istasyonu olduğu ortaya çıktı. İki ailenin arazilerine el koydukları kişilere ait 200'e yakın tapu da inceleniyor. Çete liderleri Mehmet Altunyüzük ile Mehmet Üzer polis tarafından aranıyor.

66 ADRESE OPERASYON
Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent Mahallesi'nde Altunyüzük ile Üzer aileleri son bir yılda 3 kişinin öldürüldüğü, 7 kişinin yaralandığı olaya karıştı. Bu arada Doğankent Mahallesi'nden bazı çiftçiler, zorla arazilerine el konulduğu yönünde polise şikayette bulundu. Bunun üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iki aileyi takibe aldı. Polis tanınmamak için tarım işçisi olup tarlada çalıştı. Yapılan teknik ve fizik takip sonucu delilleri tamamlayan polis şafak vakti operasyon için düğmeye bastı. Adana merkezli Muğla ve Mersin'de 66 ayrı adrese yapılan operasyonlarda 2 aileden 1'i kadın 22 kişi gözaltına alındı.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR
Organize Şube Müdürlüğü'nde zanlıların sorguları sürerken, polis diğer taraftan iki ailenin mal varlığını tespit etmek için çalışmalarına hız verdi. Her iki aileden şu ana kadar zorla elde ettikleri 200'den fazla tapuyu aile fertlerinin üzerlerine yaptırdığı ortaya çıktı. Ayrıca yine iki ailenin arazileri satıp paralarla akaryakıt istasyonu, un fabrikası, ekmek fırını, otomobil galerisi açtıkları da belirlendi. Gözaltına alınan Altunyüzük ailesinden ev kadını E.A.'nın üzerine kayıtlı akaryakıt istasyonu olduğu da tespit edildi. Operasyonun ardından 27 kişi polise başvurarak iki aileden şikayetçi oldu. Şikayetçilerin, "Ocağımıza incir ağacı diktiler. Bizleri ölümle tehdit ettiler. Cezalarını çeksinler" dedikleri öğrenildi.

BİZE ULAŞIN