Öğrencilere 10 bin kitap

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Gezici Kütüphanesi, ilçelerde ve köylerde öğrenim gören ilkokul öğrencilerine 10 bin kitap armağan edecek

Öğrencilere 10 bin kitap

MERSİN Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ve köylerde öğrenim gören ilkokul öğrencilerine 'Gezici Kütüphane' ile Dünya Klasikleri ve Yüz Temel Eser'in içerisinden seçilmiş 10 bin kitap dağıtacak. Çocuklara okuma alışkanlığı edindirme ve farklı kitaplarla buluşmalarını sağlamak amacıyla köy köy gezen Gezici Kütüphane, bu sefer de çocuklara kitap armağan etmek için yollara düşüyor. Toplam 10 bin adet kitabı öğrencilere armağan olarak götürecek Gezici Kütüphane ile öğrencilerin kitap okumayı sevmesi, okuma alışkanlığı kazanması ve bu alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Klasikleri ve Yüz Temel Eser'in içerisinden seçilerek bastırılan 10 bin adet kitap, yazar Antoine Saint-Exupéry'in Küçük Prens'i, Eleanor H. Porter'in Polyanna'sı, Ömer Seyfettin'in Yalnız Efe'si ve Halide Nusret Zorlutuna'nın Benim Küçük Dostlarım isimli kitaplarından oluşuyor.

KİTAPLA BULUŞTURUYOR
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2016 yılı Nisan ayından beri hizmet veren Gezici Kütüphane, çocukları kitaplarla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi'nin Gezici Kütüphanesi ile öğrenciler hem kütüphane ortamını tanıyor hem de kendilerine faydalı bilgiler sağlayacak kütüphane kaynaklarından nasıl yararlanacaklarını öğreniyorlar.

BİZE ULAŞIN