‘Şiddetten kurtarmak isterken sanık oldum’

Adana’da kız arkadaşı Ece Çelik’in üzerinden kamyonetle geçerek ağır yaralayan İbrahim Deveci, “Ece’yi şiddetten korumak isterken sanık konumuna düştüm” dedi

‘Şiddetten kurtarmak isterken sanık oldum’

ADANA'DA eski erkek arkadaşı İbrahim Çelik'in kamyonetle üzerinden geçerek ağır yaraladığı Ece Çelik'in (23) olayıyla ilgili davanın 2. duruşması görüldü. Ece'nin katılmadığı duruşmada eski erkek arkadaşı tutuklu sanık İbrahim Deveci (33), "Bugün 8 Mart Kadınlar Günü. Ben de Ece'yi şiddetten kurtarmak için yaptığım iyiliğin karşılığında buradayım. İyilikten maraz doğdu" diyerek tahliyesini istedi. Tahliye talebini reddeden mahkeme, Ece Çelik'in hastaneye sevk edilerek geçmişi hatırlayıp hatırlamadığı yönünde rapor aldırılmasını, hatırlıyorsa da mahkemeye çağırılmasını kararlaştırdı. Olay, 20 Temmuz'da Güzelyalı Mahallesi'nde gece meydana geldi. İddiaya göre, üniversite öğrencisi Ece Çelik, 1 yıl önce İbrahim Deveci ile duygusal ilişki yaşadı ve bitirdi. Bu arada Hakan Çelik ile ilişki yaşamaya başladı. Genç kız, yeni erkek arkadaşı ile sorun yaşayınca İbrahim Deveci ile dertleşmek için bir araya geldi. Ece ve Hakan'ın ortak arkadaşı Mehmet Zengin, Ece'nin eve geleceğini öğrenip Hakan Çelik'e söyledi. İbrahim Deveci genç kızı oturduğu apartmanın önüne getirdi. Arkalarında duran araçtan inen 3 kişi genç kızı zorla araçtan indirdi. Bu arada Hüseyin Aybak, İbrahim Deveci'ye silah doğrulttu. Oradan hızla ayrılan Deveci geri dönüp, 3 kişinin üzerine araç sürdü. Hüseyin Aybak ayağından yaralanırken, aracın altında kalarak beyin kanaması geçiren Ece, tedavi altına alındı. Tutuklanan İbrahim Deveci hakkında "Olası kastla öldürmeye teşebbüs, basit yaralama" suçundan dava açıldı.

ECE'YE RAPOR ALDIRILACAK
Sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, Ece Çelik'in hastaneye sevk edilerek geçmişi hatırlayıp hatırlamadığı yönünde rapor aldırılmasını, hatırlıyorsa da mahkemeye çağırılmasını kararlaştırıp, duruşmayı 24 Mayıs'a erteledi.

İYİLİK YAPACAKTIM
Olayın kaza ile meydana geldiğini söyleyen Deveci, "Hüseyin'in elinde silah olduğunu sanıp, direksiyonu hızla sola çevirdim. Ece sağımda kalıyordu. Çarptığımı sonradan öğrendim. Bugün Kadınlar Günü. Ben Ece'yi şiddetten kurtarmak için çaba gösterdim. Olay yerinde saldırıya maruz kaldım. İyilik yapmak isterken sanık konumuna düştüm. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN