Sırrıberk Arslan: Paylaşım ve tepkilere dikkat

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kahraman mensupları başta olmak üzere güvenlik güçlerimiz yıllardır yurdumuzun Kuzey Irak sınırına yakın bölgelerinde bebek katili PKK'lı teröristlere karşı operasyonlar gerçekleştiriyor. Onlar şehit silah arkadaşlarının kanlarını yerde koymazken bu milletin yüreğine de su serpiyorlar.
O Kahraman güvenlik güçlerimizin bir bölümü ise şimdi sınır güvenliğimiz ve mazlumların umudu olmak için Afrin'de canlarını dişlerine takmış, PKK/PYD/ YPG/DEAŞ'lı it sürülerine karşı adına 'Zeytin Dalı' denilen bir savaşın içinde.
Üstelik bu defa sadece it sürülerine karşı değil, onların soysuz, kansız destekçisi olan ülkelere karşı da mücadele veriyorlar.
Afrin'de Mehmetçik vuruyor, it sürüsü eriyor. Onlar eridikçe paniğe kapılıp korkan Fransa, Almanya, İsviçre, Danimarka, Avusturya, İngiltere gibi Avrupa'nın dört bir köşesindeki yandaşları ellerindeki itlerin başı Öcalan'ın resimleriyle sokaklarda Türkiye aleyhine gösteriler yapıyorlar.
Mehmetçik 'İtler ürür kervan yürür' misali her gün yüzlerce iti Afrin'den temizliyor.
Şimdi dikkat çekmek istediğim şudur:
Elbette bu vatanın bütünlüğü, bu milletin bölünmezliği, bu kutsal bayrağın hür bir şekilde dalgalanması için mücadele eden Mehmetçiklerimizden şehitlerimiz, gazilerimiz de oluyor.
Olmaya da devam edecek.
Söylediğim gibi bu sadece it sürüsü teröristlere değil, onların destekçilerinin de olduğu bir kesime karşı verilen bir 'Ya var olma, ya yok olma' savaşıdır.
Şehitlerimizi kalbimize gömüyor, gazilerimizi başımızın tacı ediyoruz ve edeceğiz.
Geçtiğimiz hafta sonu 1 ayı aşkın zamandır Afrin bölgesinde destanlar yazan kahraman Mehmetçiklerimizin karşılarına çıkacak, cephede göğüs göğüse çatışacak cesaretleri olmayan köpekler bildikleri en iyi kahpeleği, alçaklığı yaptı; 8 kardeşimizi peygamberimize komşu olarak, rütbelerin en yükseğini şehitlik makamına uğurladık.
Elbette üzüldük. Elbette yüreğimiz yandı. Ama bir şeye dikkat etmemiz gerekiyor.
Bu konulara tepkimizi ortaya koyarken sosyal paylaşım sitelerinde kullandığımız dile.
'Türkiye yasta. Afrin'den kara haber' gibi yazılımları yapanlar kesinlikle art niyetli değiller. Ne var ki bu tür şeyler terörist yandaşlarını sevindiriyor.
Oysa bu tür yorumlar yerine Mehmetçikler canlarını verdiler, geçit vermediler / Ne mutlu ki vatan uğruna canını siper eyleyecek kahramanlarımız varmış / 8 Mehmet'in yerine 800 bin Mehmetçik göreve hazır/ 8 Mehmetçik daha istediği makama ulaştı gibi yapacağımız paylaşım ve yorumlar, it sürülerinin içerdeki ve dışardaki destekçilerine vereceğimiz en güzel cevap olur diye düşünüyorum.

BİZE ULAŞIN