Kefen parasını askere bağışladı

Zeytin Dalı Harekatı’na yurdun her tarafından destek yağarken, Altınözü’nde oturan 73 yaşındaki Nazime ninenin kefen parasını Mehmetçiğe bağışlaması herkesi duygulandırdı

Kefen parasını askere bağışladı
Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiklere vatandaşların maddi ve manevi destekleri sürüyor. Altınözü ilçesi Babatorun Mahallesi'nde yaşayan 73 yaşındaki Nazime Sipahi, Zeytin Dalı Harekâtı'na destek olmak için biriktirdiği parasını, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TKSGV) bağışladı. Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yardım kampanyasına destek olan Sipahi, bin 300 liralık bağış dekontunu Kaymakam Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı'ya teslim etti.

'HELALİ HOŞ OLSUN'
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağış yapan Nazime Sipahi, "Kahraman Mehmetçiklerimiz Afrin'de bizim için, çocuklarımız için, geleceğimiz için canını feda ediyor. Biz böyle eli kolu bağlı oturamayız. Bir tek emekli param var. Onunla geçinmeye çalışıyorum. Kefen parası olarak biriktirdiğim parayı TSKGV'ya bağışlamak istedim. Keşke daha çok param olsaydı. Türk askerine helali hoş olsun. Afrin'deki savaş bittiğinde kurban keseceğim. Askerlerimize dua ediyorum" dedi.

'İSTİKLAL HARBİ RUHU'
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur da İstiklal Harbi ruhunun yeniden canlandığını belirterek, "Düzenlediğimiz kampanyaya, kumbaralarındaki paralarını bağışlayan evlatlarımız, emekli maaşlarını yatıran emeklilerimiz, işletmelerindeki gelirlerini bağışlayan esnaflarımız ve kefen parasını ordusu, bayrağı ve milleti için yatıran vatandaşlarımız bulunmaktadır. Anadolu insanı bu vefakâr örnekleri daha öncesinde İstiklal Harbi'nde sergilemişti. Bizim İstiklal Harbi'ndeki gibi bir ruha ihtiyacımız vardı. Bağışlar için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

ASKERE MORAL OLUYOR
Belediye Başkanı Rıfat Sarı da şunları söyledi: "Hemşerilerim her zaman devletinin, ordunun ve bayrağının yanında olmuştur. Bildiğiniz gibi geçen hafta Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi himayelerinde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı destek kampanyası düzenledik. Bugün de Babatorun Mahallesi'nde yaşayan Nazime ninemiz kefen parasını bağışladı. Bu tür destekler güvenlik güçlerimize moral olur. Hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum."

?OĞLUNUN EN SEVDİĞİ YEMEĞİ HAZIRLADI
Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen sözleşmeli er Sergen Pamukçu'nun annesi Şeliz Pamukçu, komşularıyla, sınırda görevli askerlere dağıtılmak üzere, oğlunun en sevdiği yemek olan içli köfte hazırladı. Anne Pamukçu, "Oğlum Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için seçildiğinde çok mutluydu. Bu harekatın doğru ve yerinde olduğunu bildiğim için içim rahattı. Oradaki tüm askerler benim de evladım. Sergen'im şehit ama onların da annesiyim. Onları çok seviyorum" dedi.

ÖĞRENCİLERİN MEKTUPLARINA MEHMETÇİK'TEN CEVAP GELDİ
Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki Mahmut Çakmak Ortaokulu öğrencilerinin 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerlere yazıp, gönderdiği mektuplara Mehmetçik'ten cevap geldi. Mektuplar, askerler tarafından öğrencilere elden teslim edildi. Okula zırhlı araçlarla gelen askerler, ilçe sakinleri tarafından hazırlanan kahvaltıyı öğrencilerle birlikte yaptı. Askerlerle birlikte top oynayan öğrenciler, zırhlı araca da bindi.
BİZE ULAŞIN