Şehrin sosyal hayatı kültürhan’da

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, şehirlerin sosyal hayatını içinde barındıracak Kültürhan projesini uygulamaya koyduklarını açıkladı. Projenin Hatay ayağında Kırıkhan ve Reyhanlı’da inşaat başladı

Şehrin sosyal hayatı kültürhan’da
Şehirlerin sosyal hayatını barındıracak Kültürhan projesi hayata geçirildi. İlk olarak 12 şehirde planlanan Kültürhan'lar, konferans salonları, şehir müzesi, 24 saat açık kütüphane, sanat galerisi ve mağazalarla şehirlerin sosyal hayatını bir merkezde toplayacak. Proje hakkında bilgi veren Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Kültürhan projesi için Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerinde inşaat çalışmalarının başladığını söyledi.

HER KENTE KİTAP
Bakan Yardımcısı Yayman, SABAH'ı ziyaret ederek yaptığı çalışmaları Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu ile paylaştı. Bakanlık olarak her kentin kitabını hazırlamaya koyulduklarını anlatan Yayman, "Türkiye dünyanın açık hava müzesi. Her şehirde, her karış toprakta kültür hazineleri yatıyor. 'Söz uçar yazı kalır' diyerek bu hazineleri ortaya çıkarmak adına kentlerin kitaplarını hazırlıyoruz" dedi.

5 AYAKLI HİZMET
Şehirlerin sosyal hayatının artık Kültürhan'larda akacağını anlatan Yayman, "12 vilayeti yatırım programına aldık. Kültürhan inşa edeceğiz. 5 amaca hizmet edecek. İçinde çok amaçlı konferans salonu, şehir müzesi, 7 gün 24 saat açık kalacak olan kütüphane, sanat galerisi ve vatandaşın alışveriş yapabilmesi için dükkanlar olacak. 2 bin kişinin toplanabileceği bir avlu olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN