Annene ne diyeceğim?

Adana’da 13 yaşındaki Halil Demirtaş, okul çıkışı girdiği DSİ kanalından bir daha çıkamadı

Annene ne diyeceğim?

Adana'da DSİ kanallarına su verilmesiyle birlikte yılın ilk boğulma olayı yaşanırken acı ise tarifsizdi. 6'ncı sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Halil Demirtaş, okul çıkışı yüzmek için kanala atladı ancak boğularak hayatını kaybetti. Acı haberi öğrenen ve olay yerine gelen yengesi Meral Zeren'in feryatları yürekleri dağladı. Olay, Yüreğir ilçesi Sümbül Caddesi üzerindeki Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalında meydana geldi. İddiaya göre Koza Ortaokul 6'ncı sınıf öğrencisi Halil Demirtaş okuldan çıktıktan sonra elbisesini çıkarıp sulama kanalına girdi. Küçük çocuğun çırpınışlarını görenler kanala atlayarak kurtarmaya çalıştı. Akıntıya kapılan Demirtaş bir süre sonra gözden kayboldu.

YERDEN YERE ATTI
Olayı duyan aile yakınları kanal kenarına geldikten sonra polisi ve kurtarma ekiplerini aradı. Su altı polisleri ve Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı CANKUR ekipleri kanal kenarında arama yaptı. Ekiplerin arama çalışmalarına mahalle halkı da destek verdi. Acı haberi öğrenen çocuğun yengesi Meral Zeren kanal kenarında kendini yerden yere attı. Yenge Zeren, "Annesinin babasının haberi yok. Gidin çağırın. Halil'imi kurtarın. O ölemez. Ben annesine ne diyeceğim" diyerek gözyaşı döktü.

4 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU
Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından Halil Demirtaş7ın cansız bedeni olay yerinden yaklaşık 4 kilometre ileride bulundu. Demirtaş'ın cenaze, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Birimi'ne götürülürken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BİZE ULAŞIN