Gözünü en büyük kupaya dikti

Son iki sezondaki performansıyla kadın basketboluna damgasını vuran bordo-beyazlı takım, Dörtlü Final’e yükseldiği FIBA Avrupa Ligi’nde de şampiyonluğu hedefliyor

Gözünü en büyük kupaya dikti

Son iki sezonda gösterdiği başarılı performansla kadın basketboluna damgasını vuran Yakın Doğu Üniversitesi, gözünü Avrupa'nın en büyük kupasına dikti. Daha önce mücadele ettiği 6 organizasyonun 5'inde şampiyonluk yaşayan bordo-beyazlı takım, ilk kez boy gösterdiği Avrupa kadın basketbolunun bir numaralı kupası olan FIBA Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'e yükselme başarısı gösterdi.

BAŞARILI GRAFİK
Tecrübeli başantrenör Zafer Kalaycıoğlu yönetiminde geçen sezon ilk kez yer aldığı Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde şampiyonluk yaşayan Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa sahnesine çıktığı FIBA Avrupa Kupası'nda da mutlu sona ulaştı. Bordobeyazlı takım, geçen sezon Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı da müzesine götürdü.

14 MAÇ KAZANDI
Geçen sezon yer aldığı organizasyonlar içinde sadece FIBA Süper Kupa'yı kazanamayan Yakın Doğu Üniversitesi, 2017-2018 sezonuna da iyi başladı. Bilyoner. com Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde liderlik koltuğunda yer alan bordobeyazlı ekip, sezonun ilk başarısını Türkiye Kupası'nı kazanarak elde etti. YDÜ, Avrupa Ligi'nde de Dörtlü Final'e adını yazdırdı. Avrupa'da 16 maçın 14'ünü kazandı.

BİZE ULAŞIN