63 cezaevi el emeği fuarında buluşu

Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenecek ‘Ürün ve El Sanatları Fuarı, 22-28 Mart tarihleri arasında Adana’da yapılacak

63 cezaevi el emeği fuarında buluşu
Hükümlülerin meslek edindirilmeleri, topluma kazandırılmaları ve cezalarını çekerken kendilerine maddi destek sağlamaları amacıyla Türkiye genelindeki 63 ceza infaz kurumunda ürettiği ürünler, düzenlenecek fuarla Adanalılarla buluşacak. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 22-28 Mart tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek fuara tüm Adanalıları davet etti.

HÜKÜMLÜ ÜRETİMİ
Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenecek 'Ürün ve El Sanatları Fuarı", Demirköprü altı narenciye parkında gerçekleşecek. Fuarda, Türkiye'nin dört bir yanındaki 63 ceza infaz kurumunda hükümlülerin ürettiği ürünler sergilenecek. Gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya, tekstilden el sanatlarına kadar yüzlerce çeşit el emeği göz nuru ürün, Adanalılarla buluşacak.

FUAR ALANINI GEZDİLER
Adalet Bakanlığı Bakanlığı İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı Tetkik Hakimi Mehmet Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve beraberindekilerle birlikte fuarın düzenleneceği alanı gezip bilgi aldı. Mehmet Doğan, işyurdu faaliyetlerinde son yıllarda kaydedilen gelişmelerle üretime katılan hükümlü ve tutuklu sayısının arttığını, kaliteli ürünlerin ortaya çıktığını söyledi. Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan da, Adana'da ilk kez düzenlenecek fuara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Göltepe Eğitim Tesisleri'nde bulunan 'İşyurtları Kurumu Adana Satış Mağazası'nda ceza infaz kurumlarındaki hükümlülerimizin yaptığı ürünlerin satışı yapılıyor. Düzenlenecek fuarla da, ürünler daha kapsamlı ve geniş kitlelere ulaşacak" dedi.
BİZE ULAŞIN