Adana’dan Kayseri’ye ‘Komşuda Ne Var’ gezisi

Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 14-18 yaş grubu 40 öğrenci, Adana Emniyet Müdürlüğü’nün projesi kapsamında Kayseri gezisine götürüldü

Adana’dan Kayseri’ye ‘Komşuda Ne Var’ gezisi
Adana Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, öğrencilerin başka kültür ve fikirlerin farkına varması ve o kültürlere saygı duyması amacıyla başlatılan 'Komşuda Ne Var' projesi kapsamında Adana'nın Yüreğir ilçesindeki Dadaloğlu Anadolu Lisesi ve Melikşah Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 40 öğrenci Kayseri'ye götürüldü.

ERCİYES VE KENT TURU
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından, öğrencilere Erciyes Kayak Merkezi'nde kızak ve teleferik gezisi, il merkezinde yemek organize edildi. Daha sonra rehber eşliğinde Hunat Hatun Külliyesi gezdirilerek Kayseri'nin tarihi hakkında bilgilendirme yapıldı. Gezi anısı olarak öğrencilere sırt çantası hediye edildi.

FARKLI KÜLTÜRLER
Proje ile gençlerin toplumsal duyarlılığa sahip birer vatandaş olarak yetiştirilmesi, çeşitli sebeplerden dolayı yaşadıkları toplumda sosyolojik sorunlarla karşılaşan öğrencilere farklı kültürleri tanıyarak yaşadıkları sosyal çevreye uyum sağlamasına yardımcı olunması, bireye yaşadığı toplumda değerlilik ve ait olma duygusunun kazandırılması amaçlandı.
BİZE ULAŞIN