Öğrenciler sokağa çıkıp kitap okudu

Erdemli’de düzenlenen ‘Kitap Okuyorum Farkında Mısın?’ projesine katılan öğrenciler D-400 karayolu üzerinde kitap okudu, ilçede farkındalık oluşturdu

Öğrenciler sokağa çıkıp kitap okudu
Mersin'in Erdemli ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan 'Kitap Okuyorum Farkında Mısın?' projesi kapsamında Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu, 80 öğrencisi ile Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde (D-400) karayolu üzerinde kitap okuma etkinliği düzenledi.

OKUMA ALIŞKANLIĞI
Etkinlikle öğrencilere ve topluma kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hedeflediklerini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan bir araştırma sonucunda, çoğu ailede, kitap alma, kitap okumanın öncelikli bir ihtiyaç olmadığının ortaya çıktığını söyledi.

ERKEN YAŞ ÖNEMLİ
Okuma alışkanlığının kazanılmasında aile, okul ve çevre gibi üç temel toplumsal kurumun oldukça etkili olduğunu belirten Metin "Erken yaşlarda kazanılmış okuma alışkanlığı, çocuğun gelişiminde etkili olacaktır. Gençlik döneminde okuma alışkanlığının kazanılması ise, bireyin, özellikle mesleki açıdan gelişmesi ve sosyal açıdan olgunlaşması için önem taşımaktadır" dedi.

FARKINDALIK İÇİN
Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu Müdürü Mehmet Taş ile öğretmen ve öğrencileri kutladığını söyleyen Metin, "Bugünün çocukları yarının büyükleridir anlayışı ile hem öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hem de yetişkinlerde kitap okumaya yönelik bir farkındalık oluşturmak için bu etkinliği düzenledik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN