İzmaritte bulunan DNA beraat eden sanığa ait

İzmaritte bulunan DNA beraat eden sanığa ait
Adana'da 2006 yılında Bilal Özen (44) silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Sedat Gökhan (35) cinayet zanlısı olarak tutuklandı. Sanık Gökhan, 2009 yılında beraat etti ve tahliye oldu. Yargıtay beraat kararını bozdu ve olayla ilgili olayın tanığı 3 kişi hakkında daha dava açılmasını istedi. Ramazan Evrensel tutuklandı. Diğer sanıkların tutuksuz yargılandığı davada 11 yıl sonra cesedin yanında bulunan sigara izmaritine DNA testi yapıldı. DNA beraat eden sanığa ait çıkınca Sedat Gökhan hakkında yakalama karar çıkarıldı.

NOT BIRAKILDI
Olay, 28 Kasım 2006'da Dumlupınar Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Bilal Özen öldürüldü ve yanına 'Herkes bir gün hak ettiğini alacak' notu bırakıldı. Cinayeti işlediğini söyleyip tutuklanan Sedat Gökhan Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Sanık daha sonra suçlamayı kabul etmedi. Gökhan hakkında beraat kararı verildi. Yargıtay, Gökhan'ın beraat kararını bozdu, tanık olarak dinlenen ve notta parmak izi çıkan Ramazan Evrensal ile Remzi Tunç ve Murat Ağırman'ın da yargılanmasını istedi.

11 YIL SONRA TEST
3 sanık hakkında cinayet suçundan yeniden iddianamede düzenlendi ve Sedat Gökhan'ın davası ile birleştirildi. Not kağıdında parmak izi çıktığı ileri sürülen Ramazan Evrensal tutuklandı. Sanıklar cinayetle ilgilerinin olmadığını ileri sürdü. Evransal'ın avukatı 11 yıl sonra cesedin yanında bulunan sigara izmaritine DNA testi yapılmasını istedi. DNA, beraat eden Sedat Gökhan'a ait çıktı.
BİZE ULAŞIN