‘Avrupa bizi izliyor’

Adana İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer, 10 yılda kentin adeta sağlıkta dönüşüm yaşadığını belirterek, “Avrupa ülkeleri yaptıklarımızı görüyor, hayranlıkla takip ediyor” dedi

‘Avrupa bizi izliyor’
Adana İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer, 30-40 yıllık hizmet yorgunu binalarının artık yerlerinin otel konseptli binalara bıraktığını söyleyerek, "Dünyanın en iyi donanımına sahip hastaneler inşa ediyoruz. Sadece teknik olarak değil, inşaat olarak da en iyisini yapıyoruz. 7.4 büyüklüğünde depremde bile aksaklık yaşamadan hizmete devam edebileceğimiz binalar inşa ettik. Avrupa 'Bu hizmetleri 10 yıl gibi kısa bir sürede nasıl yaptılar?' diyerek bizi takip ediyor" dedi. Geçtiğimiz yılın dokuzuncu ayında açılan Şehir Hastanesi'nde bugüne kadar yaklaşık 1 milyon kişiye hizmet verdiklerini anlatan İl Sağlık Müdürü Özer, "Şu an hastanemiz dünyanın en iyi konseptine sahip. Amacımız vatandaşımıza en iyi hizmeti vermek. Onları mutlu görmek bizleri daha mutlu ediyor. Çünkü bu meslek bir bedelle veya parayla yapılacak bir iş değil. Sağlık çalışanları çocuğu hasta olduğunda bile saatlerce ameliyattan çıkmıyor. Bu mesleğin kutsallığı da vatandaşımıza sevgimizden kaynaklanıyor" diye konuştu.

SAĞLIK ÜSSÜ
Adana'nın bir sağlık üssü olduğunu vurgulayan Müdür Özer, "Kamu, üniversite ve özel olmak üzere kentimizde 32 tane hastane var. Bu hastanelerde 7 bin yatak bulunmakta. Kentimiz tam bir sağlık üssü. Bu konuda Adana her zaman tercih edilmiştir ve tercih edilmeye devam edecektir. Çünkü sürekli hastanelerimizi yeniliyoruz. Kısa sürede uluslararası havalimanı inşa edilecek ve böylelikle kentimize daha fazla yabancı turist gelecektir. Bölgemizdeki savaş bittikten sonra sağlık turizmi daha fazla artacaktır" diye konuştu.

HAYAT MERKEZLERİ
Vatandaşların sağlıkla ilgili kafalarına takılan soruların cevaplarını internetten veya herhangi bir yerden yanlış bir şekilde almasın diye 'sağlıkta hayat merkezleri' açtıklarını belirten Müdür Özer, "Açtığımız merkezlerde amacımız, vatandaşlarımız doğru bilgileri sağlık bakanlığı elamanlarınca bir kafe ortamında almalarıdır. Daha donanımlı sağlık tesislerine kavuşmaya çalışıyoruz. Suriyeli ve yabancı uyruklu misafirlerimize kendi dilini bilen personellerle, Dünya Bankası destekli olarak 6 tane göçmen sağlığı merkezleri açtık" dedi.
BİZE ULAŞIN