Tiyatro festivali sokakta başlıyor

20. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, bir ay boyunca kente renk katacak. 30 oyunun tiyatroseverlerle buluşacağı festival, sokak gösterisiyle başlayacak

Tiyatro festivali sokakta başlıyor
Sabancı Vakfı'nın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları iş birliğiyle düzenlediği 20. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Habana Compas gösterisiyle başlayacak. Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan festivalin Sakıp Sabancı'nın hayali olduğunu ve bu sene 20'nci yıla ulaşmanın heyecanını ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

ÇOK CİDDİ BİR RAKAM
Türkiye'nin en uzun soluklu festivaline bugüne kadar 42 ülkenin geldiğini belirten Koyunsağan, "110'u yabancı, 265 yerli tiyatro topluluğu konuk olmuş. Festivalde binden fazla sanatçı da rol almış. Bir milyona yakın izleyici de oyunlarımızı izlemiş. Yaklaşık 400 oyun, bin temsille sahnelendi. Çok ciddi bir rakam görüyoruz" dedi. Bu yıl 20. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nde 30 oyunun sahneleneceğini vurgulayan Koyunsağan, Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün her yıl olduğu gibi açılış gecesinde verileceğini ifade etti. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Hacı Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, festivalin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

BİLETLER 18 MART'TA
Kurt, festivale Adanalıların sahip çıktığını, biletlerin çok kısa sürede tüketildiğini vurgulayarak, "Bir festivale şehir ne kadar sahip çıkarsa o festival o kadar güzelleşir" dedi. Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Sevinç Gediktaş da 27 Mart-30 Nisan'da gerçekleştirilecek festivalin biletlerinin 18 Mart saat 10.00'da satışa sunulacağını belirtti.
BİZE ULAŞIN