Üniversite-sanayi işbirliği gelişmeli

Çukurova Teknokent’te Ar-Ge çalışmalarını inceleyen Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ekonomik gelişmenin sağlanmasında bilimsel çalışmaların büyük önem taşıdığını söyledi

Üniversite-sanayi işbirliği gelişmeli
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (TEKNOKENT) incelemelerde bulundu. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, Vali Mahmut Demirtaş'ı kapıda karşıladı. Vali Demirtaş, "Ekonomiye ivme kazandırmak için üniversiteler ile sanayi dünyası arasındaki işbirliğini desteklemeliyiz" dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından üniversite- sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Çukurova Üniversitesi bünyesinde yaptırılan Teknokent içerinde yer alan konferans salonunda iş dünyası temsilcileri kamu kurumu yöneticileri ve akademisyenler hazır bulundu. Prof. Dr. Kadir Aydın, Vali Mahmut Demirtaş'a Çukurova Teknokent'i anlatan bir sunum yaptı.

SİNERJİ OLUŞTURMAK
Prof. Dr. Aydın, "Bölgemizde daha etkin bir üniversite-sanayi işbirliği sağlanarak, daha fazla araştırma imkanı yaratılması ve yapılan araştırmaların ekonomik değere dönüşebilmesi konusunda üniversitenin gelişmiş insan gücü ve altyapı olanaklarının rekabet gücünü artıracak teknolojileri geliştiren ve üreten firmalara sunularak, üniversite-sanayi arasında bir sinerji oluşmasına katkı sağlamak" dedi.

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR
Vali Mahmut Demirtaş, ekonomik gelişmenin sağlanmasında bilimsel çalışmaların büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Vali Demirtaş, ekonomiye ivme kazandırmak amacıyla üniversiteler ile sanayi dünyası arasındaki işbirliğini desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Demirtaş daha sonra Teknokent'te faaliyet gösteren firmaların yaptığı AR-GE çalışmalarını yerinde inceledi.
BİZE ULAŞIN