Yargı çalışanları Kızılay’ın yanında

Adana Adliyesi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyasında, hakim ve Cumhuriyet savcıları ile yargı çalışanları Kızılay’a kan bağışında bulundu

Yargı çalışanları Kızılay’ın yanında
Adana Adliyesi'nde düzenlenen kan bağışı kampanyasında, hakim ve Cumhuriyet savcıları ile yargı çalışanları kan verdi. Etkinlikte ayrıca 25 ve 10 kez bağışta bulunan yargı çalışanlarına Türk Kızılayı tarafından gümüş ve bronz madalya verildi. Başsavcı Yeldan, Adana Adliyesi olarak gönüllü kan bağışçıları kervanına katıldıklarını belirterek, kan verip hayat kurtaran bir kurum olmak için Kızılay ile çalışma yaptıklarını söyledi.

'ERDEMLİ BİR DURUŞ'
Adliye tarihi taş binada düzenlenen etkinliğe Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, başsavcı vekilleri, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile adliyede görev yapan çok sayıda hakim, Cumhuriyet savcısı ve personel katıldı. Kızılay Şube Başkanı Saygılı, Adana Adliyesi'nin çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını vurgulayarak "Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız, bugün yine kan dökülen bir dünyada kan verme etkinliğine ev sahipliği yaparak erdemli bir duruş sergiliyor" dedi.

GÜMÜŞ VE BRONZ MADALYA
Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Şube Başkanı Saygılı, adliye çalışanlarına yönelik düzenlenen kan bağışı kampanyasından dolayı Başsavcı Ali Yeldan'a teşekkür plaketi verdi. Etkinlikte daha sonra 26 kez kan bağışında bulunan savcı adayı Mustafa Gül'e gümüş, 10 kez bağışta bulunan Cumhuriyet Savcısı Veli Ecir, savcı adayı Ahmet Demir, İcra Müdürü Ramazan Aksan, Zabıt Katibi Refik Altunsoy, şoför Talha Ulusan ve İnfaz Koruma Memuru Yavuz Doğan'a da Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü tarafından verilen bronz madalyaları takdim edildi.
BİZE ULAŞIN