Hırsızlık yapmaya uçakla gidiyordu

Adana’da hırsızlık suçundan 100’den fazla sabıkası olan İslam Akkurt’un uçakla Türkiye’nin çeşitli illerine soygun yapmaya gittiği ortaya çıktı

Hırsızlık yapmaya uçakla gidiyordu
Adana polisi, kent genelinde ve özellikle Çukurova ilçesinde ev ve işyerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlattı. Girdiği evlerin kapı kilitlerini kıran, bazı evlere de tırmanarak giren zanlı altın, elektronik eşya, para ve cep telefonu alarak kayıplara karıştı. Son olarak 100'üncü Yıl Mahallesi'nde girdiği evden altın kolye, 22 ayar bilezik, küpe ve Mine Doğan'a ait, üzerinde 'İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hastanesi' yazan yüzüğü çalan zanlının yakalanması için harekete geçildi.

SABIKASI KABARIK
Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri özel ekip kurarak, olayların meydana geldiği yerlerdeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Soygunları gerçekleştiren kişinin İslam Akkurt (24) olduğunu tespit eden polis, zanlıyı adresinde kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan Akkurt'un ayrıca, Adana dışındaki çevre illere de gidip buralardan soygun yaptığı ve 100'den fazla sabıkası olduğu ortaya çıktı. Akkurt'un İstanbul'a uçakla gittiği ardından araç kiralayıp Kocaeli ve Sakarya'da evlerden hırsızlık yaptığı öğrenildi. Adliyeye sevk edilen Akkurt tutuklandı.
BİZE ULAŞIN