Çocukların adalete erişimi kolaylaşmalı

‘Uluslararası Koruma Kapsamındaki Refakatsiz Çocuklar İçin Adalete Erişimin Güçlendirilmesi Projesi’ kapsamında bu alanda görev yapan hakim ve savcılara eğitim verildi

Çocukların adalete erişimi kolaylaşmalı
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ev sahipliğinde 'Uluslararası Koruma Kapsamındaki Refakatsiz Çocuklar İçin Adalete Erişimin Güçlendirilmesi Projesi' kapsamında hakim, Cumhuriyet savcısı ve avukatlara yönelik eğitim programı düzenlendi. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, çocukların korunması noktasında çalışmalar yapacaklarını söyledi.

EĞİTİM VERİLDİ
Türkiye Adalet Akademisi ile İngiltere Büyükelçiliği tarafından yürütülen ve geçen yıl kasım ayında başlayan proje çerçevesinde, Adana ile ilçe adliyelerinde çalışan çocuk ve aile mahkemeleri hakimleri ile bu alanda görev yapan Cumhuriyet savcıları ve avukatlara eğitim verildi.

SONUÇ ODAKLI HAMLELER
Tüm çocukların yasal olarak güçlenmesi ve çocuğa duyarlı bir çerçevenin uygulanması için gayret gösterdiklerini kaydeden Yeldan, "Çocukların mağduriyeti, istismarı ve suça sürüklenmemesi noktasında sonuç alacak hamleler yapmak için, hep beraber değerlendirmede bulunmak durumundayız" dedi. Katılımcılar, çocukların adalete erişimi ve adli yardım konusunda sunum yaptı.
BİZE ULAŞIN