Hayalindeki işe hamallıkla başladı

Hayalindeki işe hamallıkla başladı
Kahramanmaraş'ta yaşayan 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi, hafta sonları hamallık yaparak biriktirdiği 3 bin lirayla evlerinin çatısında solucan gübresi üretmeye başladı. Solucan gübresi üretimine ilgisi olan Ömer Faruk Göl, okuldan artan zamanını internet ve sosyal medyada gezinmek yerine solucan gübresiyle ilgili araştırma yaparak geçirdi. Hayalini gerçekleştirmek için 3 bin lira sermayeye ihtiyacı olduğunu öğrenen Göl, gereken parayı biriktirmek için yaklaşık 1 yıl hafta sonları kamyonlara mal yükledi.

DERSLERİ İHMAL ETMEDİ
Kazandığı parayla Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki evlerinin çatı katında solucan gübresi üretimi için 2 ayrı yer yaptı. Okuldan arta kalan zamanını solucanlara ayıran Göl'ün hedefi gübre çiftliği kurmak. Göl, hayalini gerçekleştirmek için 1 yıl hamallık yaptığını ancak derslerini de ihmal etmediğini söyledi. Zorlanmasına rağmen hayalinin peşinden koşarak sonuca ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Göl, şöyle konuştu:

İŞLERİ BÜYÜTECEK
"Bu işi kafama koydum ve yapmak istediğim için sürekli çalıştım ve başardım. İlk olarak 40 bin solucanla başladım, şu anda 500 bin civarında solucanım var. Solucan gübresinden kazandığım parayla ileride büyük bir çiftlik kurmak istiyorum. Bu çiftliği sistemli hale getirip seracılık da yapmayı ve tarımla ilgili tüm işlerle uğraşmayı planlıyorum. Şu an gübreyi stokluyorum. Bir tona ulaştığında pazarlama aşamasına geçeceğim."
BİZE ULAŞIN