Öğrencilerden Türk bayrağı koreografisi

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, Mehmetçiğe destek için dev Türk bayrağı koreografisi hazırlarken, şehitlerin isimleri yazılı beyaz balonları uçurdu.

Öğrencilerden Türk bayrağı koreografisi

Cumhuriyet Ortaokulunda 200 öğrenci, Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan Mehmetçiklerin Afrin'de Türk bayrağı dalgalandırarak sağladıkları barışa destek amacıyla 'Bayrak' adlı şiir eşliğinde okulun bahçesinde kartonlarla dev Türk bayrağı oluşturdu. Koreografide ayrıca Türk Bayrağının altına 'Yanınızdayız' yazısı yer aldı. Zeytin Dalı Harekâtında şahadete yürüyen şehitlerin isimlerinin yazıldığı beyaz balonlar öğrenciler tarafından uçuruldu. Öğrenciler 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı attı.

Okul Müdürü Murat Kurşun, "Her Türk asker doğar düsturuyla yola çıktığımızda şunu görüyoruz ki her Türk askerse, bu ülkenin her tarafı kışla ve her birey Mehmetçiktir. Bizde konu vatan olunca kadın, çocuk ve yaşlı yoktur asker vardır şu an burada bulunan her birey Askerdir Mehmetçiktir. Küçük öğrencilerimizin yüreklerinden Büyük yüreklere dokunan yanınızdayız etkinliğimizle bunu bir kez daha hissetmek, Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzu haykırmak istedik" dedi.

BİZE ULAŞIN