Bu Devirde Hem De Kadın Şehit, Öyle Mi?

Bu Devirde Hem De Kadın Şehit, Öyle Mi?

  • Cuma 14.07.2017 10:57

Meram Belediyesi'nden 15 Temmuz videosu
Bu Devirde Hem De Kadın Şehit, Öyle Mi?

Meram Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yılında, o gecenin kahramanlarından Şehit Ayşe Aykaç ile ilgili hazırladığı video klibi #MeramımızVatan hashtag'iyle sosyal medyadan ve youtube'dan paylaştı. 15 Temmuz'u unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "15 Temmuz gününü, tarihin sayfalarına altın harflerle yazdıran şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz" dedi.

BU DEVİRDE HEM DE KADIN ŞEHİT, ÖYLE Mİ?
O gecenin kadın şehitlerinden, devrin Nene Hatunlarından biri olan Ayşe Aykaç hakkında hazırlanan video klip kısa sürede sosyal medyada on binlerce beğeni aldı. 44 yaşında ve 4 çocuk annesi olan Şehit Ayşe Aykaç'ın şu ifadeleri yürekleri dağlıyor: "Her şehit haberinde tutamam kendimi, ağlarım. Bir defasında eşime dedim ki: Mustafa, Allah bana da nasip eder mi şehitliği? Güldü Mustafa: Bu devirde, hem de kadın şehit, öyle mi?"

"ÇANAKKALE VE 15 TEMMUZ RUHU VAR OLMAYA DEVAM EDECEK"
15 Temmuz'da canı ve kanı pahasına bu toprakları, bayrağımızı ve mukaddesatımızı korumak için her türlü fedakârlığı yapan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle andıklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Bin yıldır bu topraklarda var olduğumuz gibi bundan sonra da var olmaya devam edeceğiz. Aziz milletimizin maneviyatında, inancında bu ruh her zaman var olmaya devam edecek. Özellikle son 4 yılda Türk milleti olarak gerek ekonomik, gerek siyasi ve gerekse askeri olarak darbe girişimleriyle karşı karşıyayız. Sadece 15 Temmuz'la bunları sınırlandırmak mümkün değil. Ama Allah'a şükür milletinden güç alan bir liderimiz var. Milletimiz, liderinin arkasında kenetlenmiş bir şekilde var olmaya devam edecek. Her zaman devletimiz, milletimiz, bayrağımız, mukaddesatımız için kanımızın son damlasına kadar fedakârlık yapmaya devam edeceğiz. Çanakkale ruhu ve 15 Temmuz ruhu milletimizde var olmaya devam edecek" dedi.

İlandır.

BİZE ULAŞIN