Tatlı Çeşitlerinin Üstü Açık Taşınması Tepkilere Neden Oldu

Tatlı Çeşitlerinin Üstü Açık Taşınması Tepkilere Neden Oldu
Hakkari’de bazı işyerlerinin özelikle pasta çeşitlerini üstü açık bir şekilde taşıması vatandaşların tepkisine neden oldu.
Ramazan ayının gelmesi ile birlikte zabıta ekiplerinin denetimlerini sıklaştırması ve özelikle f��rın ve pastanelerin denetlemesi gerektiğini belirten vatandaşlar, imalattan çıkartılan tatlıların üstü açık bir şekilde işyerlerine taşınmasına tepki gösterdiler.
Vatandaşlar,”Özelikle bazı ün salmış pastanelerin imalathanelerinde aldığımız tatlı çeşitleri ve pastalara dikkat etmemiz gerekir. İmalathanelerde getirilen tatlılar üstü açık bir şekilde işyerlerine taşınıyor. Zabıta ekiplerinin bunu dikkate alarak halkın sağlığı ile oynayan işyerlerini uyarması gerekir. Ayrıca Ramazan ayının gelmesi ile birlikte bazı fırınlar gramajı düşük ekmek çıkarttığı iddia ediliyor bununda üzerinde durulması gerekir” şeklinde konuştular.
Üstü açık olarak taşınan tatlıların fotoğrafını çekerek İHA ekibi ile paylaşan duyarlı bir vatandaş bu tür işyerlerinin acilen uyarılması gerektiğini söyledi. Hakkari Belediye Başkanlığı zabıta ekipleri ise Ramazan ayı ile birlikte denetimlerini sıklaştıracaklarını ifade ettiler.
BİZE ULAŞIN