Dünya İnternasyonal Aba Güreşi Şampiyonası

Dünya İnternasyonal Aba Güreşi Şampiyonası
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın federasyon Başkanı olduğu, Dünya İnternasyonal Aba Güreşi Şampiyonası Almanya’da düzenlendi.
Dünya İnternasyonal Aba Güreşi Federayonu ve Almanya’nın Ludwigsburg şehri KSV Neckarweihingen Spor Kulübünün birlikte düzenlemiş olduğu 2. Almanya İnternasyonal Aba Güneşi Turnuvası 26-27 Haziran 2015 tarihleri arasında Sporthalle Hoheneck’te gerçekleştirildi.
Turnuvaya Türkiye, Polonya, Afganistan ve Almanya olmak üzere 4 ülkenin takımları katıldı. 5 siklet üzerinde yapılan şampiyonada, 3 birincilikle Türkiye takım halinde birinci olarak büyük kupayı kaldırdı.
Dünya İnternasyonal Aba Güreşi Federayonu Eşbaşkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek yaptığı açıklamada, Aba Güreşi’nin 5000 yıllık bir tarihe sahip olduğunu, bu yıl Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Dünya İnternasyonal Aba Güreşi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın destekleri ve uğraşları ile 12 - 13 Eylül günleri Hatay’da yapılacak 6. Aba İnternasyonal Dünya Kupası Şampiyonasına 30 kadar ülkenin katılacağını belirtti.
Turnuva’da Türkiye milli takımında yarışan sporculardan, 65 kiloda Cuma Akkuş, 95 kiloda Musa Gürbüz ve artı 95 kiloda İsa Göçen birincilik madalyasını almaya hak kazandılar.
BİZE ULAŞIN