Uluborlu Festivale Hazırlanıyor

Uluborlu Festivale Hazırlanıyor
Isparta’da AK Parti İl yönetiminin ilçelerdeki iftar programları, kiraz üretiminde önemli bir yere sahip Uluborlu ilçesinde devam etti.
İftarı Uluborlu halkı ile birlikte açan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ve il yöneticileri kiraz üreticileri ile de görüşerek bilgi aldı. AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, "Uluborlu halkı çalışkan ve üretici yapısı ile kirazını bir dünya markası haline getirdi. Ama bu yıl hava koşulları kiraz üretiminde ciddi bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Devletimiz üreticinin yaralarını sarmak için çiftçilerimize destekleme yapmış olsa da kiraz üretiminde yaşanan düşüş üzücü" diye konuştu.
Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi de yaptığı açıklamada her yıl geleneksel olarak düzenlenen kiraz festivalinin 39’uncusunun 4 Temmuz Cumartesi günü yapılacağını söyledi. Başkan Ünverdi, "Bu yıl maalesef don, dolu ve yağmur kiraz üretimimizi düşürdü. Ama geleneksel hale gelen festivalimizi yapacağız. Festivalin Mübarek Ramazan ayı içerisinde yapılacak olması nedeniyle Tasavvuf Müziği konseri verilecek ve semazen gösterileri yapılacak. En iyi kiraz üreticisi yarışmamız da yapılacak. Uluborlu Kiraz Festivali Isparta’nın hiç aksamadan yapılan en eski festival programı. Uluborlu dışında yaşayan hemşehrilerimiz festival vesilesi ile memleketlerine geliyor. Bu nedenle Uluborlu’dan çok dışarıdaki hemşehrilerimiz festival gününü dört gözle bekliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN