Eğitim-bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi:

Eğitim-bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi:
Toplu sözleşme masasında 200’ün üzerinde önemli kazanımlar elde ettiklerini dile getiren Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi, Bu mutabakat kamu sendikalarının bugüne kadar gerçekleştirdiği en iyi mutabakattır" dedi.
Memur-Sen Isparta Temsilciliği İl Divan Toplantısı Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda toplantı yapıldı. Toplantıya Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi, Isparta İl Temsilcisi İhsan Arıcı, sendika şube başkanları ve sendika üyeleri katıldı. Toplantıda ilk olarak söz alan Isparta İl Temsilcisi İhsan Arıcı, ülkenin keskin virajdan en kolay şekilde çıkmanın peşinde olduğunu belirterek, bu toplantının kendilerine büyük şevk ve heyecan vereceğini söyledi.
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi konuşmasında, konfederasyonlarının 800 bin üyeyle tüm iş kollarında yetkili sendika olduğunu ve bunun örneğinin dünyanın başka ülkesinde bulunmadığını söyledi. Emek mücadelesinde üzerlerine düşen sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirmek zorunda olduklarını belirten Selvi, "Biz üç temel yapıda bu ülkede ümit ışığı olmak zorundayız. Birincisi tüm çalışanlar hakkını bizim üzerimizden aramalı. Çalışanların sesi olup sendikacılıkta farkımızı ortayla koymalıyız. İkinci önemli tarafı, bu ülkede sivil inisiyatifin sözcüsü olmak zorundayız. Milletimiz ne istiyorsa onun istediğini biz getirmeliyiz, katkı vermeliyiz. Bir diğer boyutuyla biz kamuda hizmet ediyoruz. Kamuda hizmet edenler o ülkenin yönetim kadrolarının hizmete dönük yapacağı bürokraside dönüşümün de öncüsü biz olmalıyız" dedi.
EN İYİ MUTABAKAT
Toplu sözleşme masasında 200’ün üzerinde önemli kazanımlar elde ettiklerini dile getiren Selvi, "Masada görükmeyen masa dışında pek çok unsur olduğunu gördük. Bunların her biriyle ilgili bir takım çalışmalar yapmak gerekiyordu. Yoğun çalışma oldu. Zaman zaman kırılma, kopma noktalarına geldik. Ama sonuç olarak beklentilerimizin karşılanabilir olduğunu gördüğümüzde mutabakatı imzaladık. Bu mutabakat kamu sendikalarının bugüne kadar gerçekleştirdiği en iyi mutabakattır. Çok önemli kazançlara imza attık. Bunda hepinizin katkısı var. Tüm arkadaşlarımızın maaşlarına 400-600 TL arasında bir yansıma söz konusu oldu. Eğer maaşlarınızın son 15 yıllık periyoduna bakarsanız bu önemli bir kazanımdır" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN