Uyuşturucuyla Mücadele İçin Maç Yapacaklar

Gençleri uyuşturucudan korumak ve bilinçlendirmek amacıyla ünlü futbolcular, gazeteciler ve eğitimciler, ‘Gazozuna maçımız var’ projesi yarın gerçekleşiyor.
Güngören Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF), Güngören Kaymakamlığı, Güngören Belediyesi, Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) desteğiyle yapılacak olan “Sporla Kötü Alışkanlıklardan Uzak Dur” sloganı adı altında “Gazozuna Maçımız Var” projesi yarın saat 13.00’te Best Spor Tesisleri’nde gerçekleşecek. Spor camiasından bir çok ünlü ismin yanı sıra gazeteci ve eğitimcilerin katılacağı organizasyon öncesi bir basın toplantısı düzenlendi.
Toplantıda yaptığı açıklamada, ellerinden gelen her konuda destek vereceklerini belirten Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, “Şuanda güzel bir döneme denk geldi. Belki halkı bilgilendirmeye ve farkındalık oluşturmaya yardımcı olur. İnşallah hep beraber, özellikle popüler sporların desteğiyle farkındalık oluşturup halkımızı bilgilendiririz. Amacımız gençlerimizin bu bataklığa bulaşmadan önceden önlem almak. Bu farkındalığı inşallah hep beraber yapacağız. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
ILICAK: "PROJE İLGİ GÖRDÜ"
DUMESF Genel Başkanı Muzaffer Ilıcak ise, "Futbolcularımızla eğitimcilerimizle gazetecilerimiz ile ‘Gazozuna maçımız var’ adı altında uyuşturucuya karşı bir organizasyon yapmayı planladık. Son derece ilgi gördük. Futbolcu arkadaşlarımızda tahminimizden çok daha fazla ilgili oldular. Belediye başkanımızda son derece ilgilendi, ev sahipliği yaptı. Başta Remzi hocama ve belediye başkanıma teşekkür ediyorum. Biz uyuşturucunun kötü olduğunu ve kötü alışkanlıkların hayatları boyunca başlarına dert olacağını anlatmak için böyle bir şey yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman da, “Uyuşturucu gençliğimizi göz göre göre eriten bir müptela. Bu hususta sadece eğitim boyutuyla bunun hakkında gelmemiz imkansız. Hem zararları ortaya koymak ve dikkat çekmek hem de bu zarardan geri çekilmelerini önerirken, alternatif olarak neyi ortaya koyabileceğimizle ilgili, ilgiyle takip edilen spor da futbol. Bundan dolayı böyle bir projeyi gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
Beşiktaşlı eski futbolcu Ulvi Güveneroğlu da, katıldığı basın toplantısında, “Burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye için çok önemli bir konu. Bu konuda bize düşen ne varsa yardımcı olmaya hazırız” şeklinde konuştu.
Projenin mimarları arasında yer alan Güngören Erdem Beyazıt Anadolu Liseli Müdürü Remzi İlhan ise, sportif faaliyetlerle uyuşturucunun engellenmesinin önemine değinerek, “Biz istiyoruz ki bu sportif faaliyetlere dikkat çekerek, bunu Türkiye’ye yayarak gençleri bu illetten kurtarmak istedik. Bunun için de bir farkındalık oluşturmak istedik. Biz okul olarak böyle bir şeye öncülük ederek, bu illetin önüne geçmeyi hedefledik. Bize destek veren herkese sonsuz teşekkürler” dedi.
BİZE ULAŞIN