Geleneksel Oyunlarda Başarı Gösteren Öğrenciler Ödüllendirildi

Ümraniye Okullar Arası Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin finali yapıldı. Mendil kapmaca, seksek ve yakar top gibi geleneksel oyunların oynandığı finalde proje kapsamında başarı elde eden öğrencilere kupa ve madalyaları verildi.
Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ümraniye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Ümraniye Spor İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Ümraniye Okullar Arası Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin finali yapıldı. Ümraniye İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kapanış finalinde çocuklar, mendil kapmaca, seksek ve yakar top gibi geleneksel oyunları oynadı. Bu oyun dallarında başarı elde eden öğrencilere Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir tarafından kupa ve madalyaları verildi. Proje kapsamında oyunlarda birinci olan çocuklar Asya Kıtası Yarışmaları’na katılmaya hak kazandı.
“SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURDUK”
Ümraniye Belediyesi olarak spor faaliyetlerine önem verdiklerini belirten Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, “Bu gün Ümraniye’de geleneksel çocuk oyunlarımızın kupa törenini yaptık. Bundan önce finaller oynandı. Kupayı hak eden okullarımız, takımlarımız madalyalarını ve kupalarını aldılar. Bu mutluluğu birlikte yaşadık. Doğrusu Ümraniye Belediyesi olarak bundan önce de birçok spor organizasyonlarına imza atıyorduk. Yaklaşık bundan bir yıl önce Spor İşleri Müdürlüğü diye müstakil bir Spor İşleri Müdürlüğümüzü kurmuş olduk. Burada bu müdürlüğümüzü kurarken iki önemli hedefi önümüze koyduk. Bunlardan birincisi spor alanlarının genişletilmesi, 2’inci ise hem okul dönemlerinde hem de yaz dönemlerinde sportif aktiviteler ve etkinliklerin arttırılması ve genişletilmesiydi” dedi.
Mesut Özdemir, yaz aylarında çeşitli sportif faaliyetleri çocukların hizmetine sunacaklarını belirterek, “Ümraniye’miz sahile kıyısı olan bir ilçe değil. Ama inşallah yüzme havuzlarımızla onlara apayrı bir sürpriz hazırlıyoruz. Yaklaşık on beş tane okulumuzun bahçesinde hem yüzme dersleri verdiğimiz havuzlar hem de Aqua parklarla birlikte yaklaşık 6 bin çocuğumuzun buralarda eğitim görmesi, yüzme eğitimi alması hem de eğlenmesini planlamaktayız. Çocuklarımıza açık alanda ve kapalı alanlarda icra edilen sporları yapma imkanı sunuyoruz. Burada o çocuklarımız hem o kurslara katılıyorlar hem de hem de sportif aktivitelerden uzak kalmıyorlar” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN