Beylikdüzünde Yeni Bir Spor Yatırımı

Beylikdüzü Belediyesi tarafından Kavaklı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kapalı Yüzeme Havuzu ve Spor Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Beylikdüzü Belediyesi, Marmara, Yakuplu ve Kavaklı Mahallesi sakinlerinin uzun merakla beklediği Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi vatandaşla buluşturdu. Kavaklı Mahallesi’nde çalışmaları tamamlanan tesis Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve çok sayıda vatandaşın da katılımıyla bölge halkının hizmetine açıldı.
Tesisin açılışında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Tesisimizde havuzumuz var, yakın zamanda fitness bölümü de oluşturulacak. Bugün itibariyle arkadaşlarımız ön kayıt almaya başladı. İhlas Marmara ikinci kısımdaki vatandaşlarımızın çok yakın etki alanında olduğu için özellikle bu alanda çok önemli. Uzun zamandır da beklenti vardı burasıyla ilgili. Geldiğimizde bir kısmına başlanmıştı ama açıkçası projenin imalatla ilgili sıkıntıları vardı, tasarımla ilgili sıkıntıları vardı. Bunları olabildiğince düzeltmeye çalıştık. Proje yenilemesi yapmaya çalıştık ve şu an itibariyle açıkçası o betonarmeyi çok fazla değiştirmeden düzelttiğimiz haliyle sizlerin hizmetine sunmaktan gurur duymaktayız” diye konuştu.
“YAZ KIŞ SPOR OKULLARI ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK”
Yaz kış spor okullarının ücretsiz olarak hizmet vereceği müjdesini veren İmamoğlu, “Yaz ve kış spor okullarımız olacak. Özellikle spor okullarımızda çocuklarımızla ilgili ücretsiz bir spor okulu oluşturulacak. İşletmenin sağlıklı olabilmesi açısından öncelikle bütün vatandaşlarımızın tesise sahip çıkması gerektiğini altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.
“VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA UFAK TEFEK DEĞİŞİKLİKLER YAPABİLİRİZ”
“Bu gün ön kayıt alınacak. Büyük oranda kadınlara ait günler olacak, erkeklere ayrı günlerde olacak. Arkadaşlarım o ayrıştırma planını yaptılar” diyen Başkan İmamoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; ”Erkek ve kadınlara ayrı günler olacak. Fakat kullanıma göre kadın talebi daha yoğunsa ona göre gün sayısı azaltılacak ya da çıkartılacak. Burada biraz uygulamaya dönük bir düzenleme şekli uygulanacak. Yani vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ufak tefek değişikliklerde olabilir. Bu bölge insanının özellikle buraya ilgi duymasını ve canlı tutmasını diliyoruz” dedi.
Toplam 2000 metrekare alana sahip Kavaklı Kapalı Havuz ve Spor Merkezi’nde 200 metrekare yetişkin ve 20 metrekare de çocuk olmak üzere kapalı iki havuz mevcut. Merkezde 8 kişi kapasiteli hamam, sauna, buhar odası, kafeterya, revir, soyunma odaları ve duşlar bulunuyor. Tesiste spa ve fitness bölümleri ise ilerleyen dönemde ilave edilerek vatandaşların hizmetine sunulacak.
BİZE ULAŞIN