Üsküdarlı Bin Çocuk ‘İlk Orucum İlk İftarım’ Programında Bulştu

Üsküdar Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününde düzenlediği ‘İlk Orucum İlk İftarım’ etkinliğinde yaklaşık bin çocuğu iftarda bir araya getirdi.
Üsküdar Belediyesi bu yıl Ramazan ayının ilk iftarında oruç tutan yaklaşık bin çocuğun iftar heyecanına ortak oldu. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘İlk Orucum İlk İftarım’ etkinliğinde Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri ve Çocuk Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler birlikte iftar yapmanın heyecanını yaşadı.
Aileleriyle birlikte iftar programına katılan çocuklar, ezanın okunmasının ardından dualarla oruçlarını açtı. Etkinlikte düzenlenen çeşitli gösterileri çocuklar beğeniyle izledi. Çocukların ilk oruç heyecanına Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de ortak oldu.
BAŞKAN TÜRKMEN İLK İFTAR HEYECANINA ORTAK OLDU
Üsküdar Bağlarbaşı’nda çocuklarla iftar programında bir araya gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, çocukların masalarını gezerek onlarla tek tek sohbet etti. Çocukların ilk orucunu ve ilk iftarını kutlayan Türkmen yaptığı konuşmada, “Bu güzel ramazan ayının ilk gününde ve sevgili yavrularımızın ilk orucunda sizlerle bizleri bir araya getiren Cenabı Allah’a hamd olsun. Bu güzel gün münasebetiyle rabbim tutmuş olduğumuz oruçlarımızı kabul etsin” dedi.
“HER AKŞAM 30 BİN ÜSKÜDAR’LIYLA BEREBARE İFTAR YAPACAĞIZ”
“Sevgili çocuklar hayatta ilkler çok önemlidir. Bu gün sizin birçoğunuzun ilk orucu, tabi bizimde bu yıl tuttuğumuz ilk orucumuz. Bu ilk orucunuzu asla unutamayacaksınız” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Türkmen sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlk orucu tuttuğunuz için bu gün çok önemli tarihi bir gün ve inşallah yarın büyüyüp kocaman adamlar olduğunuz da biz ilk orucumuzu Üsküdar’da Bağlarbaşında iftar yapmıştık diyeceksiniz. Sizlere başarılı sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. Ramazan ayı dolayısıyla Üsküdar’ımızın değişik mahallelerinde değişik noktalarında her akşam tam 30 bin Üsküdarlılarla birlikte iftarımızı yapacağız. Bu akşam hayatında ilk defa oruç tutan siz sevgili yavrularımızla birlikte ilk iftar adı altında iftar sofrasında buluştuk. Sizleri bu güzel günde oruç tuttuğunuz için ve bu güzel Ramazan ayına oruç tutarak başlangıç yaptığınız için canı gönülden tebrik ediyorum.”
BİZE ULAŞIN