2’nci Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu Başlıyor

Beylikdüzü Belediyesi’nin ilkini geçen sene gerçekleştirdiği Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu’nun ikincisi, 18 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında 7’si Türk 5’i yabancı olmak üzere 12 sanatçının katılımıyla yapılacak.
Sanatı sosyal yaşama yayan ve kent estetiği için sürekli hamleler yapan Beylikdüzü Belediyesi, alışılagelmişin dışında bir vizyonla hareket ederek Beylikdüzü’ne çağ atlatacak projeleri sadece kendi ekibiyle değil; öğrenci, akademisyen, sanatçı, mimar ve heykeltıraş gibi her mesleki alandan kişilerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak tasarlıyor. 2. Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu da ilçeyi değer katacak eserleri geçen sene olduğu gibi bu sene de Beylikdüzü halkının göz zevki için buluşturacak. Her yıl yapılacak sempozyumda ortaya çıkacak heykeller, Beylikdüzü’ne kazandırılacak açık hava müzesinde sergilenecek.
SANATÇILAR ÖZGÜRCE TASARLAYACAK
Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 2’nci Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu 18 Eylül - 18 Ekim tarihleri arasında Beylikdüzü’nde açık bir alanda gerçekleştirilecek. Sempozyuma katılacak olan sanatçıların üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinin heykel bölümünden mezun olması ya da heykel alanında nitelikli bir geçmişe sahip olmaları gerekiyor. Sempozyuma 5 Türk, 5 yabancı olmak üzere toplamda 10 sanatçı katılacak. Taşla büyülü bir yolculuğa çıkacak sanatçılar, yontu malzemesi olarak mermer kullanacak. Beylikdüzü Belediyesi sanatçının istediği ölçülerde kesilmiş toplam 3 metreküpü geçmeyen mermer blok veya bloklar temin edecek. Sempozyumun belirli bir teması olmayacak, sanatçılar özgür bir şekilde kendi hayal güçlerini konuşturacak.
SON BAŞVURU 20 TEMMUZ 2015
Yeteneğine güvenen heykeltıraşlar ya da bu alanda yeterli deneyime sahip olanlar için son başvuru tarihi 20 Temmuz 2015 Pazartesi. Başvurular (heykelsempozyumu2015@beylikduzu.bel.tr) sadece e-posta yoluyla yapılacak. Beylikdüzü Belediyesi tüm sanatçıların ve görevlendirdiği asistanların kaza sigortalarını 18 Eylül 2015-18 Ekim 2015 tarihlerini kapsayacak şekilde yaptıracak.
BİZE ULAŞIN