Başkan Demircan: “Çocuklarımıza Bölüşmeyi Öğretmek Öncelikli Hedefimiz”

Beyoğlu Belediyesi’nin geleneksel sokak iftarları için bu kez kardeşlik sofraları Fetihtepe’de kuruldu. İki bin kişinin katıldığı yemekte konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Sokağı, sofrayı, zeytini bölüşmek ama en önemlisi çocuklarımıza bölüşmeyi öğretmek bizim öncelikli hedefimiz” dedi.
Beyoğlu Belediyesi’nin geleneksel sokak iftarları devam ediyor. Kardeşlik, birlik ve beraberlik adına gerçekleştirilen iftarlar için bu kez Fetihtepe Mahallesi’nde masalar kuruldu. İlahi müzikler eşliğinde sohbet eden vatandaşlar iftar saatini beklerken, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da masaları gezerek vatandaşlarla selamlaşıp sohbetlere katıldı.
“KARDEŞLİĞİMİZİ SEMT KONAĞINDA GELİŞTİRECEĞİZ”
İftar öncesi kısa bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, eğer dostluk yoksa, kardeşlik yoksa, birlik yoksa o zaman hayatın anlamının daha zor olduğunu belirterek, “Bölüşmek için, yardım etmek için emir veren bir dinimiz var. Şehir hayatındayız, mahalle hayatındayız, apartman hayatındayız. Aynı apartmanda olup dostuna selam vermemek, komşusuna merhaba dememek mümkün olabilir mi? Olmaz ve olmamalı. Belediye olarak yapmaya çalıştığımız öncelikle kendi aramızda kardeşliğimizi geliştirebilmek. Bunu semt konağında, anaokulunda yapacağız. Bunu çocuğumuza anlatmak lazım. Bu iftar sofrası işte bunun için var. Buradaki insanların evlerinde yiyecek ve içecekleri elbette var ama şu sokağı, sofrayı, zeytini bölüşmek ama en önemlisi çocuklarımıza bölüşmeyi öğretmek bizim öncelikli hedefimiz. Bu duyguyla yıllardır Ramazan sofralarını kurmaya çalışıyoruz” dedi.
Yemeğin ardından dualar okundu.
BİZE ULAŞIN