Kartal Belediyesi Sanayi Esnafını İftarda Buluşturdu

Kartal Belediyesi Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında 2 bin sanayi esnafını iftar programında biraya getirdi.
Onbir ayın sultanı Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi, Kartal Oto Sanayi Sitesi Başkanlığıyla birlikte yaklaşık 2 bin sanayi esnafını iftar sofrasında bir araya getirdi. İftar programına Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kartal Oto Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Demirhan ve yaklaşık 2 bin sanayi esnafı katıldı. Programa katılan vatandaşlar tasavvuf müziği eşliğinde ezanına okunmasını bekledi. Ezanın okunmasıyla birlikte orucunu açan vatandaşlar hemen arkasından atılan havai fişek gösterilerini beğeni ile izledi. Orucunu açılmasının ardından yapılan dua sonrası kürsüye çıkan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, “Biz Kartal halkı olarak çok büyük bir aileyiz. Bu gün burada ailemle birlikte olmaktan çok mutluyum” dedi.
“KARTAL HALKI OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ VE AYNI MASADA ORUCUMUZU AÇIYORUZ”
Ramazan akşamında sanayi esnafıyla biraya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Öz, “Güzel bir Ramazan akşamında Kartal Sanayi esnafıyla bir aradayız. Dernek Başkanı ve dernek yönetim kuruluyla sıcak bir ilişkimiz var. Her yıl böyle bir organizasyon yapıyoruz. Bugünde sanayici esnaflarla ve belediye çalışanlarıyla bir araya geldik. Kartal olarak çok büyük bir aileyiz. Dolayısıyla biz büyük bir ailenin fertleri olarak aynı masada kardeşlerimizle iftarımızı açacağız” diye konuştu.
“İFTAR YEMEKLERİNDE ESNAFIMIZIN KAYNAŞMASINI SAĞLIYORUZ”
Bizde iftar gelenekseldir diyen Kartal Oto Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Demirhan, “Biz bu programları 5 yıldan beri yapıyoruz. Bu yılda sayın başkanımızla beraber iftarı yapıyoruz. İftar yemeğinin bütün masraflarını kendisi karşıladı o yüzden başkanımıza çok teşekkür ederim. Ramazan ay insanların kaynaşması gereken bir ay, bizlerde iftar yemeklerinin birlik ve beraberliği kazandıracağını düşündüğümüz için iftar düzenledik. İnşallah hedeflerimize varacağız” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN