Beşiktaşlılar, Trafiksiz Yaşam İçin Bisiklet Sürdü

Beşiktaş’ta bisiklet kullanımına dikkat çekmek için “Trafiksiz bir yaşam için bisiklet sür Beşiktaş” sloganıyla düzenlenen etkinlikte Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaşlılarla birlikte Dolmabahçe’den Rumeli Hisarı’na kadar 13 kilometre bisiklet sürdü.
Beşiktaş Belediyesi, İstanbul Üniversitesi Bisiklet Kulübü ile birlikte “Trafiksiz bir yaşam için bisiklet sür Beşiktaş” adlı etkinlik düzenledi. Bisiklet kullanımıyla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Dolmabahçe’den Rumeli Hisarı’na kadar 13 kilometrelik alanda gerçekleştirilen etkinliğe Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile yüzlerce vatandaş katıldı.
Dolmabahçe’de toplanan bisiklet tutkunları, Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte pedal çevirerek Dolmabahçe’den Rumeli Hisarı’na kadar bisiklet sürdü. Buradan dönüş yapan bisikletseverler, Kuruçeşme’de bulunan otoparkta tura son verdi. Etkinlik sonunda yapılan çekilişlerde bisiklet tutkunlarına bisiklet, pompa ve kask hediye edildi.
BAŞKAN HAZİNEDAR, BEŞİKTAŞLILARLA BİSİKLET SÜRDÜ
Bisiklet kullanımına dikkat çeken Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Öncelikle bisikleti konuşmak lazım. İstanbul’un zemin şartları, yedi tepeli bir kent olması bisiklet kullanımını çok cazip kılmıyor. Tabi bisiklet benim de çocukluğumdan itibaren hayatımın bir parçası. İstanbul’un olumsuz koşullarında çeşitli zamanlarda böyle etkinlikler yaparak bisikleti unutturmamaya daha etkin kullanılmasına yönelik mesaj vermeye çalışıyoruz. Bugün çok özel bir hatta bisiklet turu yapacağız. Bugün bisiklet sür Beşiktaş sloganıyla yola çıktık ve çok yoğun bir ilgi var” dedi.
Öte yandan etkinliğe katılarak pedal çeviren yüzlerce bisikletsever, etkinlikten duydukları mutluluğu dile getirerek Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür etti. Bisiklet tutkunları, daha çok bisiklet yolları istediklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN