İstanbul’daki Ordulular Beşiktaş’taki İftar Sofrasında Buluştu

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İstanbul’da yaşayan Ordulu hemşerileriyle iftar sofrasında bir araya geldi.
Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, on bir ayın sultanı Ramazan’ın 11’inci gününde iftarını İstanbul’da yaşayan Ordulu hemşehrileriyle birlikte açtı. Çilekli Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına binlerce Ordulu katıldı. İftar vesilesiyle bir araya gelen hemşehriler Ramazan sevincini birlikte yaşadı.
İftar programının hazırlıkları saatler öncesinden başladı. İftar programına katılacak davetliler için alana yüzlerce masa kuruldu. İftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar masalardaki yerlerini almaya başladı. Hemşehrileriyle yakından ilgilenen Başkan Hazinedar, masaları tek tek gezerek konuklarla bir süre sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar dualarla oruçlarını açtı.
Ordulu hemşehrileriyle iftar sofrasında buluşmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Başkan Murat Hazinedar, “Ben Ordulu bir belediye başkanıyım. Çok sayıda hemşehrim var İstanbul’da, nitelik olarak yüksek bir nüfus ama yerel yönetimlerde karşılık bulamamış bir potansiyel. İstanbullular’dan sonra Sivaslılar, sonra Kastamonulular, sonra da Ordulular var. Dolayısıyla bu varlığın karşılığındaki yerel yönetimlerde tek belediye başkanı olarak İstanbul’un 39 ilçesindeki hemşehrilerimle geçen yılda düzenlemiştik, şimdi 2’inci defa bir iftarda Ramazan’ın bu güzel akşamında buluştuk” diye konuştu.
"ORDU’NUN DEĞERLERİNİ YAŞAYAN VE YAŞAYAN BİR İNSANIM"
Hemşehrileriyle arasından sıkı bir bağ olduğuna değinen Başkan Hazinedar, “Ben her şeyden önce İstanbul’a, Beşiktaş’a hizmet ediyorum. Aynı zamanda geldiğim toprakları oranın insanını, oranın kültürünü, değerlerini yaşayan, yaşatan bir insanım. Uzun yıllardır hemşehrilerimle hem Ordu hem İstanbul’da bir bağım vardı o bağı koparmadan yolculuğumuza inşallah devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Mesudiyeli olduğunu belirten Yeter Aydemir isimli vatandaş, “Burada olduğum için çok mutluyum. Beşiktaş Belediye Başkanına buradan çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu düzenleyip bizi bir araya getirdiği için. Çok memnun kaldık” dedi.
Hemşehrileriyle iftarda bir araya gelmenin sevindirici olduğunu söyleyen Mustafa Babasız isimli vatandaş ise, “Beykoz’da olmamıza rağmen bize bir davet geldi. Bizde geldik. Eşim ve ailemle birlikte geldim. Çok güzel bir duygu hemşehrilerimle bu ortamı paylaşmak” şeklinde konuştu.
İftar sonrası sahne alan sanatçı Aydın Beyoğlu, Ordululara unutamayacakları bir gece yaşattı.
BİZE ULAŞIN