Beyoğlu’nda Bir Ayda 15 Bin Litre Atık Yağ Toplandı

Beyoğlu’nda Bir Ayda 15 Bin Litre Atık Yağ Toplandı
Beyoğlu Belediyesi atık yağ toplama ağını ilçe geneline yaymak için vatandaşları bilinçlendirme eğitimlerine devam ediyor. Titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda sadece son bir ay içerisinde evlerden ve işletmelerden toplanan atık yağ miktarı 15 bin litreyi geçti.
Beyoğlu Belediyesi insan sağlığına, çevreye, ekonomiye olumsuz etkileri sebebiyle büyük önem taşıyan atık yağ toplama ağını her geçen gün daha da genişletiyor. İlçe genelindeki işletmeler başta olmak üzere, atık yağları ayrı toplayan ve geri dönüşümünü sağlayan Beyoğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu hizmeti daha geniş bir alana yaymak adına bilgilendirme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Yürütülen bilgilendirme çalışmaları sonucu toplanan atık yağ oranları her geçen gün artarken sadece geçtiğimiz ay içinde işletmelerde 14 bin 150 litre, evlerden ise 165 litre atık yağ toplandı.
SEMT KONAKLARI’NDA EV HANIMLARINA ATIK YAĞ EĞİTİMİ
Atık yağların toplanması konusunda bilinç oluşturma adına son olarak geçtiğimiz günlerde Semt Konakları kursiyerlerine eğitim verilirken, bilgilendirilen vatandaşlardan projeye destek olmaları istendi. Verilen eğitimlerde atık yağların toplanmasının önemine vurgu yapıldı. Ayrıca vatandaşlara atık yağ kutuları dağıtılarak, deterjan ve temizlik süngeri hediye edildi.
BİR TELEFONLA BELEDİYEYE ATIK YAĞ TESLİMİ
Projenin yaygınlaşması adına Beyoğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçede bulunan tüm Semt Konakları, Muhtarlıklar, Okullar ve Camilerde toplama noktaları oluştururken, vatandaşla da 4440160 numaralı telefonu arayarak belediye görevlilerine atık yağlarını kapılarından teslim edebiliyor.
BİZE ULAŞIN