Şehit Ve Gazi Yakınları Ümraniye’deki İftar Programında Buluştu

Ümraniye Belediyesi, yüzlerce şehit ve gazi yakınlarını düzenlediği iftar programında bir araya getirdi.
Ümraniye Belediyesi’nin her yıl Ramazan ayında şehit ve gazi ailelerine yönelik geleneksel olarak düzenlediği iftar programında bu yıl da katılım yoğun oldu. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen iftara katılan yaklaşık 500 şehit ve gazi yakını birlikte iftar açtı. Dakikalar öncesinden kurulan iftar sofrasındaki yerlerini alan aileler, ezanın okunmasıyla birlikte dualarla oruçlarını açtı.
Şehit ve gazi yakınlarıyla her yıl Ramazan ayında iftarda bir araya geldiklerinin altını çizen Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdoğdu, “Bu vatan için hayatlarını feda etmiş şehitlerimiz ve bu ülke için savaşmış yaralanmış gazilerimizin ailelerini her yıl olduğu gibi bu yıl da belediyemizle birlikte iftar programında buluşturduk. Onlara minnet borcumuz var, şükran borcumuz var. Bizim şühedayı unutmamız mümkün değil. Bu vesileyle her yıl geleneksel hale getirdik bu programımızı. Bu akşam da bu güzel insanlarla birlikte iftarımızı gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.
İftar programına katılan Melih Çelik, “Ben gazi yakınıyım, öncelikle bu önemli günde bir araya gelinmesi çok güzel bir şey, bizler için gurur verici” diye konuştu.
Gazi yakını Murat Ergüler ise, “Bizler de şehit ve gazi yakınları olarak böyle bir programdan memnuniyet duyuyoruz“ dedi.
Kıbrıs gazisi emekli Albay Coşkun Yılmaz da, "Böyle bir organizasyonda bulunmaktan ve zaman zaman bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Keşke daha fazla olsa, kaynaşmayı sağlar, beraberliği sağlar. Temenni ediyoruz ki bu sık sık olsun” dedi.
BİZE ULAŞIN