İstanbul İtfaiyesi Dünya Polis Ve İtfaiye Oyunlarına Katılıyor

İstanbul itfaiyesi, dünyanın önemli organizasyonlarından biri olan 16’ncı Polis ve İtfaiye Oyunlarında boy gösteriyor. ABD’de düzenlenen oyunlarda Türkiye’yi temsil eden İstanbul itfaiyesi, 15 itfaiyeci ile 20 dalda madalya için yarışacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) düzenlenen 16’ncı Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları 2015" (World Police & Fire Games 2015) yarışlarında Türkiye’yi temsil ediyor. Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan oyunlara, 60 ülkeden 12 bin polis ve itfaiyeci katılacak. Virginia Eyaletine bağlı Fairfax şehrinde ve Washington şehrinde düzenlenen yarışmalarda, İstanbul itfaiyesinden 15 itfaiyeci 20 dalda madalya mücadelesi veriyor.
Türkiye’yi temsil edecek 15 kişilik İstanbul itfaiyesi ekibi şu isimlerden oluşuyor: Ali Osman Aygun, Kerim Aslan, Ramazan Alpul, Şükrü Akyıldız, Yasin Bilmez, Süleyman Habib Katmer, Ramazan Parlak, Recep Serdar, İsmail Uysal, Alper Ateş, Erman Kendibaşına, Kerim Seis, Ahmet Memiş, İlhan Ünlü, Nurettin Ünal.
İSTANBUL İTFAİYESİNİN YARIŞACAĞI SPOR BRANŞLARI
Voleybol, Güreş, Ultimate Firefighter (En Sıkı İtfaiyeci), Vücut geliştirme, Yüzme, Judo, Bench press, Muster, 100 M koşu, 200 M koşu, 400 M koşu, 800 M koşu, 5000 M koşu, 10000 M koşu, Disk atma, Gülle, Cirit atma, Sırıkla yüksek atlama, Masa tenisi, Uzun atlama.
BİZE ULAŞIN