Tüketici Elektroniği Sektörü Bimeks İftarında Haliç’te Buluştu

Bimeks çalışanları ve yöneticileri ile tüketici elektroniği sektörünün önde gelen firmaları iftarda Haliç’te buluştu. Bu yıl 25’incisi düzenlenen Bimeks iftarına yaklaşık 1000 kişi katıldı.
Teknoloji perakendecisi Bimeks, bu yıl da iftar davetini Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Bu yıl 25’incisi düzenlenen iftar davetine Bimeks’in iş ve çözüm ortakları, tedarikçiler ve yerli ve yabancı teknoloji şirketlerinin temsilcileri ile medya mensupları katıldı. İftar öncesinde davetlileri selamlayan Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray, teknoloji perakende sektörünün de Bimeks’in de yıllar içinde göz kamaştırıcı bir büyüme performansı gösterdiğine dikkat çekerek "20 yıl önce 30-40 kişiyle yaptığımız iftarlardan, bugün 1.000 kişiyi ağırladığımız iftarlara ulaştık" dedi. Akgiray, 1 buçuk yıldır yaşanan gerilimli, ekonomik açıdan da zigzaglı dönemde sektöründe Bimeks’in de büyümeye devam ederek dayanıklılıklarını ispatladıklarını, bir nevi stres testini başarıyla geçtiklerini belirtti.
Konuşmasında sektördeki rekabete de değinen Murat Akgiray, 2014’te Bimeks’in yaptığı iki satınalma ile teknoloji perakende sektöründen iki rakibin azaldığını hatırlatarak önümüzdeki dönemde de bir veya iki rakibin sektörden çekileceğini tahmin ettiğini söyledi. "Böylece sektör konsolidasyonu tamamlamış olacak” diyen Akgiray, sektörde daha sağlıklı bir rekabet ve sürdürülebilir iş modelleri oluşacağına dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN