Tozkoparan Mahallesi Sokak İftarında Buluştu

Güngören Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarında bir araya gelen Tozkoparan Mahallesi sakinleri, Ramazan’ın bereketini aynı sofrada paylaştı.
Ramazan’ın bir simgesi haline gelen sokak iftarları, Ramazan Ayı’nın hoşgörüsü, heyecanı ve samimiyetiyle mahalleleri renklendirmeye devam ediyor. Sokak iftarlarının yeni adresi Tozkoparan Mahallesi oldu. Binlerce Tozkoparanlı iftar sofrasında bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini ve manevi atmosferini yaşadı. İftardan saatler önce masalarda yerlerini alan mahalle sakinleri, Ramazan coşkusunu, paylaşma ve birlik olma duygusunu iftar sofralarında teneffüs etti.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programına Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman’ın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ercüment Sever, mahalle muhtarı ve AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekilleri katıldı. İftar öncesi masaları tek tek dolaşan ve misafirlerle sohbet eden Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Ramazan sevincini mahalle sakinleriyle beraber yaşadı.
Kur’an tilavetiyle başlayan iftar programında birlikte açılan oruçların ardından vatandaşlar hep bir ağızdan dualar ederek, Ramazan ayının manevi havasına ve bereketine ortak oldu.
Ramazan boyunca her mahallede iftarlar düzenlendiğini ve mahalle iftarlarıyla birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğun devamını amaçladıklarını ifade eden Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, “Biz sokak iftarlarını buluşma ve kaynaşma vesilesi olarak düzenliyoruz. Her mahallemizde kurduğumuz iftar sofralarını doldurarak neşelendiren ve renklendiren tüm hemşehrilerime, sokak iftarı organizasyonumuza sahip çıktığından dolayı teşekkür ediyorum. Sizler de davetimize katıldınız, ramazan sevincimize ortak oldunuz. Allah razı olsun” dedi.
İftar sonrası Güngören Belediyesi’nin hediye ettiği sardunya çiçekleriyle iftar alanından ayrılan vatandaşlar, iftar sofrasını kendileriyle paylaşan Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman’a teşekkür ettiler.
BİZE ULAŞIN