Hakan Aysev’den Ramazan’da Opera Tadında İlahiler

  • İstanbul
  • Pazar 05.07.2015 10:28
Türkiye’yi uluslararası platformlarda temsil eden başarılı Türk opera sanatçısı tenor Hakan Aysev, Ramazan ayında verdiği konserde ilahileri kendi yorumuyla seslendirdi.
Ramazan ayında birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Beylikdüzü Belediyesi, ünlü tenor Hakan Aysev’i Beylikdüzü Migros AVM otoparkında hayranları ile buluşturdu. İftardan hemen sonra çocuklar için Karagöz-Hacivat gösterisi ve çeşitli interaktif yarışmalar düzenlendi. Çocuklar için düzenlenen programın ardından mide küçültme ameliyatıyla 3 ayda 36 kilo veren Hakan Aysev, hayranlarının şaşkın bakışları arasında sahneye çıktı. Aysev’in verdiği kilolara rağmen okuyacağı şarkıların hangi ülkeye ait olduğunu yemek tarifleriyle ifade etmesi de dikkatlerden kaçmadı.
“HALA TOMBİĞİM, TOMBİK ADAM GÜZEL ADAMDIR”
Kilo verdiği halde kendisini hala şişman olarak gördüğünü belirten Hakan Aysev, “Hala tombiğim, tombik adam güzel adamdır. Yemek yiyen adamdan zarar gelmez, sempatiktir” diyerek esprili bir dille kendisini ifade etti.
Luciano Pavarotti’nin öğrencisi olduktan sonra "Türk Pavarotti" diye anılan Hakan Aysev, birçok ülkeden opera şarkıları seslendirdi. Aysev, Ramazan ayı dolayısı ile repertuarında değişiklik yaparak “Sordum sarı çiçeğe" ve "Demedim mi” ilahilerini de kendi yorumuyla seslendirdi.
BİZE ULAŞIN