Ümraniye Belediyesi Uygur Türklerini İftar Sofrasında Buluşturdu

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye’de yaşayan Uygur Türklerini iftar sofrasında buluşturdu.
Ramazan ayı boyunca her akşam çeşitli etkinlikler ve iftar programları düzenleyen Ümraniye Belediyesi, Ümraniye’de yaşayan Uygur Türklerini iftar sofrasında bir araya getirdi. Yoğun bir katılımın olduğu İstiklal Mahallesinde düzenlediği iftar programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda Uygur Türkü vatandaş katıldı.
Vatandaşlardan yoğun bir ilgi gören Başkan Can, masaları gezerek vatandaşlarla sohbet etti. İftar sonrası bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, her akşam farklı bir mahallede kurdukları iftar sofraları tüm Ümraniyelilerle iftarlarda bir araya gelmeye çalıştıklarını belirtti.
“KARDEŞLERİMİZLE AYNI SOFRADA İFTAR YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
“Burası görüldüğü üzere yaklaşık 4 ile 5 bin arasında insanın birlikte orucunu açtığı alan” diyen Başkan Can, “Biz her Ramazan ayında bunu yapıyoruz. Kardeşlik ve huzur ülkesi olan Türkiye’de kardeşlerimin aynı sofrada iftar etmelerini sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
“ZULÜM GÖREN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE BURADAN DUALAR EDİYORUZ”
Müslüman kardeşlerimizin çektiği sıkıntılar artık bitsin diye dualar ettiklerini anlatan Başkan Can, “Bu imkana sahip olamayan dünyanın her tarafından Müslüman kardeşlerimiz var. Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Doğu Türkistan’da kardeşlerimiz oruçluyum demeye bile korkuyorlar. Çünkü, oralarda yasaklamışlar ve bunun sonucunda çeşitli zulümlere maruz kalıyorlar. Dolayısıyla Rabbimden niyazımız odur ki bizim ülkemizdeki güzellikler onlara da nasip olsun. Onlarda barışa kardeşliğe, inançlarını Müslüman gibi yaşayabilecekleri bir ortama sahip olsunlar. Can ve mal güvenliklerinin huzur içinde sağlandığı bir ortama sahip olsunlar diye dua ediyoruz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN