Dr. Bayçın: “Estetik Kaş Kaldırma Ameliyatı İle Bakışlarınızı Gençleştirin”

  • İstanbul
  • Cuma 10.07.2015 10:18
Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazmi Bayçın, birçok kadın için belirli yaşlardan sonra sorun olan kaşlarda eğrilik ve sarkmalar konusunda estetik cerrahinin çok verimli çözümler sunduğunu söyledi.
Kaş sarkmaları ve eğrilikler ile ilgili çözümler konusunda bilgi veren Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazmi Bayçın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kaşlarımız yüzümüzde çok dikkat çekici noktalardan birisidir. Aşırı kalın, aşırı ince ya da kaşlarımızın bir bölümünün aşağı doğru inmiş olması bizi ve bize bakanları rahatsız edebilir. Hem insana yaşlanmış bir görünüm sağlarken ciddi anlamda da görüntü olarak sorun ortaya çıkarır. Bu nedenle gerçekleştirilen kaş kaldırma ameliyatları sonrası bakışlarımıza bir canlılık, yüzünüze dinamizm ve gençlik gelir. Dudaklar ve göz kapaklarının ardından kaşlar yüzdeki en hareketli üçüncü bölümdür. Duyguları en yoğun olarak aktarabilen uzuvlardır. Bakışlarımıza bir anlam verdikleri için yüz estetiği yönünden oldukça büyük bir öneme sahiptirler. Düşük ve sarkmış olan kaşlar bitkin, düşünceli, üzgün, bezgin ya da acı çeken dertli biri izlenimini doğururlar. Yapılacak kaş kaldırma operasyonu sonrasında ise bu bezgin, acı çeken, bitkin ve dertli görüntü ortadan kalkıp yerine kendinden emin, canlı ve dinamik bir görüntü gelir” dedi.
Dr. Bayçın konu ile ilgili olarak verdiği bilgilere, “Genç yaşlarda da gerçekleştirilebilen kaş kaldırma ameliyatları ile göz kapaklarında bollaşma, alında kırışıklıklar ve gözaltı torbalarının oluşmasına müdahale edilmektedir. Tabii gerçekleştirilen bu operasyon sırasında alın germe, yüz germe ve göz kapağı estetiği ameliyatları da aynı anda yapılabilir” şeklinde devam etti.
“AMELİYAT NASIL GERÇEKLEŞİYOR”
Kaş kaldırma konusunda gerçekleştirilen ameliyatlarda uygulanan teknikler ile ilgili bilgi aktaran Opr. Dr. Nazmi Bayçın, konu ile ilgili olarak; “Kaş kaldırma ameliyatı konusunda yeni geliştirilen teknikler sayesinde lokal anestezi ile gerçekleştirilir ancak mutlaka bir hastanede yapılmalıdır. Eğer kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte başka bir operasyon daha yapılmamışsa kişi o gün evine gidebilir. Kaş kaldırma için birçok teknik mevcuttur ancak en yeni ve verimli teknik olan endoskopik kaş kaldırma ameliyatı en iyi sonuçları sağlamaktadır. Bu tekniğe göre şakak bölgesinden saçların içinden 1-2 cm’lik kesiler açılır ve bu kesinin içinden yerleştirilen özel bir kamera yardımı ile kaş kenarlarına kadar olan alın derisi serbest hale getirilir. Sonrasında kaş kenarları istenilen yönde ve ölçüde gerdirilip askılama ile sabitlenir. Sonrasında da kesilen yerler dikilir. Kendi yöntemimde hazırlanan bir solüsyonu ameliyat öncesi o bölgeye enjekte ediyorum. Bu sayede hem operasyon sırasında kan akmıyor hem de ameliyat acısız olarak gerçekleşiyor. Ameliyattan sonra da insanlar oldukça rahat ediyorlar” açıklamasını yaptı.
“AMELİYAT SONRASI NASIL GEÇİYOR?”
Gerçekleştirilen ameliyat sonrasındaki iyileşme dönemi hakkında da bilgi veren Nazmi Bayçın, şu bilgileri verdi: “Ameliyat sırasında kesilen yerleri ben kendi kendine eriyen, gizli dikişler ile kapatıyorum. Bu sayede hem ağrınız olmuyor hem de dikiş aldırma gibi gereklilikler oluşmuyor. Ayrıca 2 gün sonra da banyo yapabilirsiniz. Operasyondan sonra göz çevresinde hafif morluk ve şişlikler oluşabilir. Bunlar da 3-5 gün içinde kendi kendine azalıp düzelecektir. Eğer bunları sorun etmezseniz ameliyat sonrasında günlük hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Estetik kaş kaldırma ameliyatı sonrasında bakışlarınız bir canlılık kazanacak ve cazibeniz artıp çevrenizi daha kolay etkileyebileceksiniz.”
BİZE ULAŞIN