Silahlı Kavgaya Karışan Polis Memuru Görevden Uzaklaştırıldı

Mecidiyeköy otobüs duraklarında halk otobüsü şoförüyle sivil polis arasında çıkan silahlı kavga sonucu olaya karışan polis görevden uzaklaştırıldı.
Mecidiyeköy otobüs duraklarında dün saat 09.20 sıralarında halk otobüsüne binen bir polis memuruyla otobüs şoförü arasında tartışma çıkmış, tartışma bir süre sonra yerini kavgaya bırakmıştı. Polis memuru ve otobüs şoförü tekme tokat kavga ederken bu sırada polis silahını ateşlemiş kurşun ise otobüse isabet etmişti. Yaşanan olayda polis memuru yaralanmış olay yerine sevk edilen polis ekibi ise silahlı kavgayla ilgili soruşturma başlatmıştı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü olaya karışan polis memurunun görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Emniyetten yapılan yazılı açıklamada, “Mecidiyeköy otobüs duraklarından otobüse binen polis memuru ve otobüs şoförü arasında çıkan tartışmanın silahlı kavga olayına dönüşmesi ile ilgili olarak, olaya karıştığı tespit edilen polis memuru hakkında gerekli adli ve idari soruşturma başlatılarak görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.
BİZE ULAŞIN