Yabancılar Estetik İçin Ülkemizi Tercih Ediyor

Sağlık turizmi, hızla büyüyen ve globalleşen dünyada sınırların kalktığı alanlardan bir tanesi.
Sınırların kalktığı dünyada sağlık turizmi gün geçtikçe kendine daha büyük bir yer edinmeye devam ediyor. Ülkemiz de bu gelişmeden payını alan önemli ülkelerden bir tanesi haline geldi. “Sağlık turizminde en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesiyiz” diyen Estetik International Sağlık Grubu Uluslararası Hasta Koordinatörü Dr. Ulaş Utku Şekerci, “Sağlık turizminde en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesiyiz. Bunun pek çok sebebi var. Küreselleşen yapı dolayısıyla oluşan sağlık turizmi için, Estetik International kliniklerimizde, ülkemizde estetik cerrahi alanında hizmet almak isteyen uluslararası hastaların arzını değerlendiriyor ve etkili bir hizmet sağlıyoruz. Farklı pek çok ülkeden ziyaretçilerimiz var” dedi.
COĞRAFİ KONUM ÖNEMLİ BİR KRİTER
Sınır ötesi hastaların Estetik International Sağlık Grubu’nun teknik ve uzman kadrosu sayesinde memnun şekilde ülkelerine döndüklerini ifade eden Dr. Şekerci, “Ülkemiz coğrafi olarak diğer ülkelere nazaran farklı bir konumda, ulaşım kolaylığımız var. Ayrıca sağlık turizmi yapan diğer ülkelere nazaran maliyetler açısından da çok uygun bir ülkeyiz. Kliniklerimize gelen sınır ötesi hastalar için yapılandırdığımız birimler ve oluşturduğumuz politikalar, yabancı hastaların kolaylıkla tedavi olmasına imkân sağlıyor” diye konuştu.
A’DAN Z’YE TÜM İHTİYAÇLARIYLA İLGİLENİYORUZ
“Yurtdışından gelen hastanın, havaalanında karşılanmasından, kliniklere nakline, tedavi sırasında ve sonrasındaki prosedürlerden, eve dönüş yolundaki her aşamada, profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz” diye konuşan Dr. Ulaş Utku Şekerci: “Zaten sınır ötesi hastamızın, kendi ülkesi sınırları dışında farklı bir ülkeye geldiği için, doğal olarak bazı talepleri ve farklı beklentileri oluyor. Tüm bu süreci baştan sona, hastanın memnuniyetle geçirmesini sağlıyoruz, tüm süreç eksiksiz bir şekilde tamamlanmaya çabalanıyor. Sağlık turizmi aynı zamanda ülkemizin tanıtımı için de son derece önemli bir mecra. Estetik cerrahi alanında özellikle Ortadoğu’dan, Avrupa’dan, Amerika ve Afrika’dan gelen hastalarımız var, bu şekilde ülkemizin tanıtımına da katkı sağladığımız için son derece mutluyuz” açıklamalarında bulundu.
BİZE ULAŞIN