Bayramda Nereye Gitmeli

Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kalırken İstanbul’da memleket hasreti çekenler yollara düştü. Yollarda uzun araç kuyrukları oluşturan tatil heyecanı, uçak seferlerinin de artmasına neden oldu. Fakat tatilin kısa olması herkese bu heyecanı tattırmadı. Biz de 4 gün için plan yapamayan ama yine de şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenlere kısa bir galeri hazırladık. Erhan İdiz’in objektifine yansıyan fotoğraflarla bayram tatilinizi daha eğlenceli bir hale dönüştürebilmek için önerilerimiz İstanbul için günlük kaçamaklar ya da kısa bir Batı Karadeniz turu.
Batı Karadeniz turu
Günübirlik ziyaretler gerçekleştireceğiniz gibi, şirin otellerde kalarak birkaç gün geçirebilirsiniz Batı Karadeniz tatilinde.
Amasra
Karadeniz sahillerinin en şirin bölgelerinden biri Amasra. Yeşil ve maviye boğan doğasıyla kainatı yeniden keşfedebilme imkanı bulabilirsiniz.
Karasu
Adı son zamanlarda ön plana çıkmaya başlayan şirin ilçenin Karadeniz’e kıyısı bulunuyor. İstanbul’a 2 saatlik mesafede bulunan ilçede tatilin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.
Sapanca
Adı gölüyle birleşen ilçe Sapanca. Gün doğumu ve gün batımı ile kendisine hayran bırakan ilçede tam anlamıyla kafanızı dinleyeceksiniz.
Safranbolu
Diğer seçeneklere göre biraz uzak olsa da kültürel bir gezi için muhteşem bir seçenek. UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne aldığı şirin ilçede hem konaklayabilir hem de günübirlik geziler yapabilirsiniz.
Eğer arabayla ve yollarla uğraşmak istemiyorsanız İstanbul’da kısa mesafede gidebileceğiniz çok güzel yerler bulunuyor.
Anadolu Kavağı
Yoros Kalesi’nden hem Marmara hem Karadeniz’e tepeden bakma imkanı bulacaksınız.
Otağtepe
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün hemen dibinde bulunan tepeden Boğaziçi’nin en güzel yerlerini keşfedeceksiniz.
Rumeli Hisarı
Hem tarih hem doğa aynı anda ve aynı yerde eşlik edecek sizlere. Tabi bunun için müzekartınızı yanınızda bulundurmayı unutmayın.
Adalar
İstanbulluların onlarca yıldır sığındığı sessiz liman adalar. Büyükada, Heybeliada ve diğerleri. Bu şirin yerler hem İstanbul’a yakın hem de motor sesinden uzak tarafıyla sizleri kendine hayran bırakacak.
Atatürk Arboretumu
İstanbul’un içerisinde doğayla baş başa kalmanın en güzel yerlerinden biri Atatürk Arboretumu. Tehlikeden uzak bir doğa yürüyüşü ve oturup kafa dinlemek için harika bir alan.
BİZE ULAŞIN