Kaptanpaşa Mahallesi Birlik Sofrasında Buluştu

Kaptanpaşa Mahallesi Birlik Sofrasında Buluştu

  • İstanbul
  • Pazartesi 13.07.2015 15:08
Beyoğlu’nun her gün farklı mahallelerinde kurulan “Birlik Sofraları” bu kez Kaptanpaşa Mahallesi’nde kuruldu. Vatandaşlarla hep birlikte iftar yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Rahmet, bereket dediğimiz şey insanın zihninde başlıyor. Çünkü bölüşme duygusuna oradan karar veriyoruz” dedi.
Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarlarında masalar bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğup büyüdüğü Kaptanpaşa Mahallesi’nde kuruldu. Yoğun kalabalığın bulunduğu iftar yemeğine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.
“YARIM KALAN RUHU BU SOFRALARDA BÖLÜŞEREK TAMAMLIYORUZ”
İlahi dinletisi ile iftar vaktini bekleyen vatandaşlar ezanın ardından dualarla oruçlarını açtı. Ramazan ayının maneviyatına uygun olarak birlik ve beraberlik duygularını güçlendiren sokak iftarları yediden yetmişe tüm mahalleyi bir araya getirirken Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, iftar öncesi masaları dolaşarak mahallelilerle sohbet edip, bol bol fotoğraf çektirdi. Kürsüde kısa bir konuşma yapan Başkan Demircan, rahmeti, bereketi ve güzelliği buradan gördüğünü; yarım kalan ruhu bölüşerek ve paylaşarak bu sofralarla tamamladıklarını dile getirdi.
“RAHMET BEREKET DEDİĞİMİZ ŞEY İNSANIN ZİHNİNDE BAŞLIYOR”
Ramazan ayının maneviyatının önemine de değinen Başkan Ahmet Misbah Demircan, “Ramazan ayı açlığı, susuzluğu öğretiyor, aç kalmanın ne oluğunu anlatıyor. Ve böyle bir rahmet ayında iftar sofraları bize ne kadar da cazip geliyor. İftar öncesi bu sofralar bizi ne kadar da mutlu ediyor. İşte Ramazan’ın sırrı bu. Rahmet, bereket dediğimiz şey insanın zihninde başlıyor. Çünkü bölüşme duygusuna oradan karar veriyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN